Need to اجرای نما خود را افزایش دهید؟ مصوب است ابتدا این را {خوانده|بیاموزید

آجرهای نما یکی از جذاب ترین وسایل سبک معماری مورد استفاده در طراحی نما هستند. یکی از دلایل افزایش استفاده از پانل های کامپوزیت در طراحی سنگ زیبایی، تنوع و استحکام آنها می باشد. لوورها انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربری ساختمان ها می توان یکی و یا چندین مدل مختلف آن را در ساختمان ها بکاربرد. از جمله انواع آجر می توان به آجر نما نسوز، آجر نما طرح چوب، آجر دکوراسیون داخلی، دکوراتیو،کف فرش، رستیک، شاموتی،آجر نما پلاک، قزاقی و … چه نوع مصالح ساختمانی مانند سنگ، چوب یا آجر استفاده خواهد شد؟ ابتدا باید بدانیم که این نوع نما از چه مصالحی ساخته شده است. همانطور که گفته شد، زیرسازی مجموعه عملیاتی است که طی آن بستری مناسب و سطحی صاف برای اجرای نما مورد نظر در سازه ساختمانی ایجاد میشود. می توان طرح های بی پایانی از نماها را بر اساس ترکیب، سبک، دکوراسیون و حتی رنگ آن ساخت. تمرکز اصلی معماری مدرن بر ساده شدن طرح و نمای کلی میباشد؛ به همین خاطر است که گاهی در نماهای اجرا شده، نماهایی با شکستگی زیاد فرم ها، بکارگیری فرم های نامتعارف و نامرتبی قابل مشاهده هستند. در نماهای اسپایدر، هیچگونه سازه عمودی یا افقی بر صفحۀ شیشه دیده نمیشود.

اتصالات نمای خشک

سامانه معمولا با استفاده از یک دیوارکوب آلومینیمی با فولاد گالوانیزه به سازه پشتکار (که عموما از آجر ، بلوك یا بتن ساخته شده است ) متصل می شود. نماهای ساختمانی بیرونی ترین وجه و پوسته یک ساختمان هستند که نمود ظاهری یک سازه را نمایش می دهند. لیکن در اجرای نماها ی خشک، با توجه به نصب به روش صنعتی ، با گذشت زمان نیازی به ترمیم و هزینه نگهداری نمی باشد و درصورت آسیب دیدگی، هر کدام از پلاک ها قابل اصلاح و تعویض می باشد و نیاز به تخریب یا اصلاح کلی نیست و حتی پس از گذشت عمر مفید آن (بالای ۵۰ سال) می توان تمامی مصالح مصرف شده را اعم از فلزات زیرسازی (آهنی یا آلومینیومی) و از همه مهمتر خود سنگ یا سرامیک مصرفی را بازیافت نموده و هر کدام از این مصالح را در مکانها و محل های دیگری بسته به نوع کاربری، استفاده نمود و این بدان معنی است که تمامی هزینه هایی که برای اجرای این نما صورت می گیرد بعد از پایان کار ساختمان، با لحاظ درصد استانداردی از استهلاک مصالح ، به کارفرما باز خواهد گشت .

برای داشتن یک انتخاب خوب، مشاوره با کارشناسان و طراحان باتجربه خانههای چوبی جهت انتخاب نمای مناسب با در نظر داشتن همه عوامل مؤثر توصیه میشود. نمای شیشه ای چیست؟ نمای کامپوزیت از سنگ طبیعی با روکش نازک سنگ ساخته شده است و پوشش آن با لایه ای از آلومینیوم نازک تقویت شده است. مدت ها قبل از اینکه بتن در ساختمان های رومی ظاهر شود، رومی ها از سنگ آتشفشانی بومی ایتالیا به نام توفا برای ساخت ساختمان های خود استفاده کردند. ورق های کامپوزیت نیز با از استفاده نبشی های آلومینیومی که از قبل در کارگاه مونتاژ داخل باکس ورق ها نصب گردیده اند. اگرچه توفا هرگز از بین نرفت، لیکن تراورتن در اواخر قرن دوم قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفت. کامپوزیت های طرح سنگ ممکن است از هر نوع سنگی ساخته شوند، این سنگ ممکن است مرمر، سنگ آهک یا هر نوع سنگ دیگری باشد. نمای کلاسیک: معمولا نمای این نوع ساختمان ها تمام سنگ است و عظمت خاصی به ساختمان می دهد.نمای رومی معروف ترین نمای کلاسیک به حساب می آید. ضروری است که تمام ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شود. باید در طراحی نمای ساختمان بسیار توجه داشت تا اطمینان حاصل شود که ساختمان در معرض دید جدی از نزدیکی و دور قرار دارد.

طرح نمای خشک

نبشی پرکاربردترین پروفیل ساختمانی است که برای زیرسازی نماها مورد استفاده قرار میگیرد؛ به همین دلیل است که این مرحله در اصطلاح نبشی کشی نام دارد. چوب ترموود نوعی چوب نما است که از وزن سبک اما مقاومت بالا برخوردار می باشد. شده تحت فشار بالا است. این کار که معمولا برای جلوگیری از سقوط سنگ و حفظ امنیت جانی انجام میشود، هزینه کل را بالا میبرد. نمای کامپوزیت سنگ چیست؟ نمای یک ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به راحتی و جذابیت یک منطقه دارد. در سیستم نما خشک در صورت صدمه دیدن المانی از پوشش نما (مثلا شکستن بر اثر ضربه ی شدید) می توان به راحتی آن قسمت کوچک از پوشش را باز و تعویض کرد. خانوادهٔ طالقانی، مخالفت وی با ساخت ساختمان پلاسکو را تکذیب کرده و آن را ادعایی بدون مدرک میدانند. آجرها روکش پخته جامد، بادوام و عملاً بدون تعمیر و نگهداری هستند. Th​is art​icle was done wi th behsaznama C on tent Gen​erator DE MO!

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد دتایل نمای خشک بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید