Ho To (Do) اجرای نما With خروج از محل کار(خانه).

معمولا فاصله ی نصب این نوع نما نسبت به نمای اصلی بیشتر از 40 سانتی متر است تا محلی برای امکان تردد بین این نما و دیواره ی اصلی ساختمان برای نظافت وجود داشته باشد. مقاومت حرارتی انواع موجود در بازار کمتر از ۰٫۲ متر مربع وات بر کلوين است که مقاومت کمی محسوب شده و به تنهایی نمی تواند الزامات مبحث ۱۹ را پاسخگو باشد. 3. پاکیزگی: سنگ ساختمانی نباید آلوده به مواد طبیعی و مصنوعی باشد. اگرچه سنگ به علت سنگینی و مشکلات حمل و نقل و استخراج تا حدی جای خود را به مصالحی نظیر آجر داده است اما همچنان اهمیت خود را در ساختمان های سنگین و سخت نظیر پل ها،تونل ها،بهمن گیرها،دیوارهای حائل و سنگ چین ها و کرسی چین ها و غیر حفظ کرده است. در طراحی نما، معماران و سازندگان با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات ساختمان، سلیقه افراد و بودجه آن ها اقدام به انتخاب نوع مصالح می کنند. براساس ضوابط مربوط به نماسازی، رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از سنگ الزامی بوده و امکان استفاده از هر نوع رنگ سنگ در ساخت نما امکان پذیر نمی باشد. در شهر اصفهان استفاده از سنگ صرفا در ترکیب با آجر و به میزان ۲۰ درصد امکان پذیر می باشد.

ی رومی سنگی بیشتر ترجیح میدهند.

در اجرای این نماها از سنگ های طبیعی و گاهی اوقات از سیمان استفاده میشود. اصولاً در اجرای نمای شیشه ای از شیشه سکوریت و یا شیشه رفلکس استفاده می شود. شیشه به دلیل بازتاب نور از جذابیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن در نمای شیشه ای اسپایدر گرفته تا نمای شیشه ای فریم لس علاوه بر زیبایی، نور و گرمای لازم را به دلیل عبور نور برای ساختمان تامین می کند. همچنین گرد و خاک را به راحتی به خود جذب می کند. اجرای این نما با هر دو متریال زیبایی فرومايه به مقصد جفت فردار خود را دارند .این نما با سیمان سفید نیز زیبایی مخصوص به طرف نفر مقاوم سوگند به لهنه دارد و گروهی از افراد این نما را براي نمای رومی سنگی بیشتر ترجیح میدهند. در نماسازی ساختمان از مصالح مختلفی استفاده می شود از جمله فلز، سنگ، آجر، کامپوزیت، بتن و چوب که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. برای مثال در شهر اصفهان استفاده از نمای شیشه ای و شیشه های رفلکس در نمای اصلی و جانبی ممنوع می باشد. آجرنما ساختمان، به صورت ساده و یا دکوراتیو قابل طراحی است و در هر دو شکل جلوه ای زیبا به ساختمان می بخشد.

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

نمای رومی یکی از نماهای سنگی است که زیبایی حیرت آوری به ساختمان می بخشد. یکی از زیباترین نماهای ساختمانی، نمای چوبی است که این روزها در ساخت خانه های مدرن اجرا می شود. سنگی که برای نمای ساختمان انتخاب می شود باید از دوام و استحکام لازم برخوردار باشد، در غیر این صورت در اثر انقباض و انبساط دچار ترک خوردگی خواهد شد. نمای سنگی ساختمان مسکونی و یا سایر بناها نیازمند مراقبت می باشد و هر چند وقت یکبار، نماشویی آن الزامیست. نمای سنگی از جمله نماهای لوکس است که همواره زیبایی و جذابیت خود را در طول زمان های مختلف به نمایش می گذارد و با استفاده از انواع سنگ ساختمانی اجرا می نمای خشک سنگ شود. ضوابط اجرای نما در شهرهای مختلف و بر اساس بافت شهر می تواند متفاوت باشد. تیم طراحی اکوآرک ، پس از تهیه نقشه شاپ دراوینگ و مشخص کردن جزئیات طراحی ، در اجرای هرچه بهتر و بدون نقص تر نمای سرامیک خشک پروژه آزادی نقش مهمی را اجرا کرده اند.

در این مقاله سعی داریم جزئیات نماهای مختلف ساختمان را بررسی کنیم و بتوانیم آگاهی خود را افزایش دهیم و بهترین گزینه را از بین نمای ساختمان انتخاب کنیم. فراموش نکنید که شرکت یا گروه طراحی قبل از اینکه متراژ، متریال و شرایط دیگر ساختمان شما را بررسی نکنند به شما اعلام قیمتی نخواهند داشت. امروزه شرکت ها و معماران بیشتری به سیستم های روشنایی LED برای کاربردهای بیرونی اعتماد می کنند. در این مطلب از ساختمانچی در ابتدا انواع نمای ساختمان را معرفی کرده و ضوابط شهرسازی که در ساخت آن ها باید رعایت شوند را با شما به اشتراک می گذاریم. این نما بر روی سطوح مختلف از جمله فلز، آجر، سیمان و چوب قابل استفاده است ولی دارای عیب مقاوم نبودن در مقابل عوامل و زیبایی آن به مرور از بین میرود. آجر در انواع مختلف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. در واقع هر یک از نماها در شهر نشانه وضعیت اقتصادی و اجتماعی سازنده و نحوه تفکر و نگرش او به مسایل مختلف است. از جمله انواع آجر می توان به آجر نما نسوز، آجر نما طرح چوب، آجر دکوراسیون داخلی، لعاب دار حصیری، آجر نما سفید، آجر نما قرمز، کارتنی، دکوراتیو، کف فرش، آجر نما زرد، رستیک، شاموتی، آجر نما نسوز سفید، آجر نما نسوز قرمز، آجر نما نسوز انگلیسی، آجر نما پلاک و قزاقی اشاره نمود. ᠎Th is conte nt has be᠎en w ritten with the help  of G SA Conte nt Generator Dem oversi​on!

دیدگاهتان را بنویسید