6 جادویی ذهن نکات این به شما کمک می کند Declutter نماهای مدرن

از طرف دیگر، نما باید با بافت شهر و خصوصیات محلی که در آن ساخته می شود، هماهنگ باشد. انتخاب رنگ هایی که قرار است در اجرای نما به کار روند و خصوصا تناسب آن ها با هم از جمله مواردی است که باید حتما مد نظر قرار دهید. نما در یک ساختمان، به سطوحی گفته می شود که با فضای باز در ارتباط است. سرامیک به دلیل استحکام بالایی که در مقابل خوردگی و رطوبت دارد، دوام بسیار زیادی داشته و به همین دلیل برای سالهای سال زیبایی نمای ساختمان را حفظ میکند. اگر ساختمان شما هنوز در دست احداث است و تصمیمی برای نوع نما نگرفتهاید، هنوز برای اجرای نمای خشک سرامیک دیر نشده است. نمای این ساختمان مسکونی تمام سنگ بوده و با سبک رومی- کلاسیک بر اساس میل کارفرما ایجاد شده است. اگر طراحی نما بدون توجه و دقت کافی انجام شود و پیروی سبک های روتین باشد، منجر به بی هویتی ساختمان و بافت شهر خواهد شد. پیروی از سبک های غربی کار درستی نیست. نما نیز از این قاعده مستثنی نیست و هارمونی در ظاهر آن نقش مهمی ایفا قیمت نمای خشک می کند. در این روش لازم نیست که سنگ ضخامت بالایی داشته باشد؛ چرا که هم با ملات محکم سرجایش نصب می­شوند و هم اینکه وجود ملات، خود باعث سنگینی نما می­شود و اگر سنگ هم ضخامت بالایی داشته باشد این سنگینی بیشتر می­شود که برای امنیت ساختمان مناسب نیست. Th᠎is ᠎post was  done by behsaznama Conte nt  Gen erator Dem ov er sion!

باید به صورت مناسب و دقیق انجام پذیرد .

در سال های گذشته بیشتر صنایع و کوره های صنعتی از آجرهای نسوز شکل دار استفاده می کردند تا اینکه با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی آجرهای نسوز بی شکل جایگاه خوبی در صنایع پیدا کرد. برای این که این بخش به خوبی انجام شود، طراحی و اجرای آن باید در کنار هم در نظر گرفته شوند. سایبان های نما باید به صورت دقیق در جبهه های مختلف ساختمان اجرا شوند و آسایش ساکنین ساختمان را فراهم سازند. باید به صورت مناسب و دقیق انجام پذیرد . این امر باید به شکلی باشد که ملات به دیوار بچسبد. این مصالح هستند که تعیین می کنند نمای شما تا چه حد شبیه تصورتان از آب در بیاید. به خاطر همین باید در ابتدای کار روی مصالحی که قرار است در نما به کار روند، بحث کنید و آن ها را از قبل تعیین نمایید. نمونه ای از نمای کامپوزیت را در عکس زیر مشاهده کنید.

اجرای نمای خشک در ایران

خوشبختانه این روزها با کمک نرم افزاری مدلینگ در معماری می توان به راحتی جهت انتخاب رنگ اقدام کرد و شکل ساختمان را با رنگ انتخاب شده به صورت واقعی دید. چگونه می توان یک نمای ماندگار ایجاد کرد؟ در صورتی که از یک رنگ نامناسب استفاده کنید، همه برنامه ها به هم خواهد ریخت. برخی از مصالح که برای نمای خشک میتوان استفاده نمود، عبارتند از: صفحات رزین اشباع شده، پشم معدنی فوقالعاده فشرده، الیاف سیلیکات کلسیم، ورقههای آلومینیوم و کاشیها و آجرهای سفال که گسترهای وسیع از رنگ و بافت را در بر می گیرند. زمانی که ورق ها، آماده شدند، توسط پیچ یا پرچ، آنها را در مکان مناسب نصب میکنند. ترکیب پنجره ها، ایوانها، درها و بهطور کلی بازشوها، همچنین بافت و جنس نما و کمپوزسیون آن در هر عصر متفاوت است و در عین حال در یک تداوم شهری تغییر میکند. این ابزار روی نمای ساختمان و بالا یا دور تا دور پنجره های ساختمان قابل اجراست. برای شستشوی نمای آجر یا سنگ باید با واتر جت شستشو داده شود. این مسائل از زیبایی نما مهم تر هستند و باید در اولویت قرار بگیرند.

شاید اگر در اجرای این نما به جای استفاده از سنگ تراورتن شکلاتی از سنگ تراورتن سفیدتری استفاده میشد نتیجه نهایی ، جالب تر بود . اجازه بدهید این قسمت را کمی ساده تر کنیم. روش کار به این صورت است که با استفاده از ابر یا اسفنج سطح شیشه را به طور کامل با مواد شوینده شستشو می کنیم و با تی لاستیکی و قسمت ابرویی شیشه پا کن آب باقی مانده روی شیشه را پاک می کنیم. استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که دتایل های نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شیشه های فریم لس و نماهای لامل(Face Cap) می باشد. به طور کلی نحوه اجرا ها با هم متفاوت است و به نوع مصالح مور استفاده و جزئیات آجری نمای خشک بستگی دارد. پر واضح است که ساختمانهای بلندمرتبه تاثیر بیشتری در نمای کلی شهر و زیبایی آن دارند. رنگ در ظاهر نمای ساختمان تاثیر قابل توجهی می گذارد. هرگز مرحله انتخاب رنگ ها را به بعد از پایان مرحله طراحی موکول نکنید. البته در مورد ویژگیهای آتش گیری ساندویچ پنل ترکیب هسته بکار رفته بسیار مهم بوده و پیشنهاد می شود مقاله ساندویچ پنل را حتما مطالعه نمایید. یکی از موضوعاتی که در مورد رنگ نمای ساختمان حائز اهمیت است مقدار و جرم مصرفی آن در واحد مساحت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید