9 راه‌هایی که توییتر بدون اطلاع من، سرامیک پله من را نابود کرد

در جریان کاشی کاری یا سرامیک کاری یک فضا، باید ابتدا کاشی و سرامیک دیوارها نصب و سپس به اجرای کف پرداخته شود. با این که هیچ لعابی روی سطح این نوع از سرامیکهای پرسلانی وجود ندارد، اما به خاطر پولیش، ساب و لایه بسیار نازکی از سیلیس و شیشه که در انتهای کار روی سرامیک میخورد، سطحی بسیار براق دارند. سرامیک های اسلب دیواری امروزه بسیار محبوب هستند و مورد علاقه معماران قرار گرفته اند. در سیستمهای نمای خشک غیر نمایان بعد از نصب نما، بستهای مورد استفاده به هیچ عنوان قابل مشاهده نیستند و به دو شیوه سیستم کیل و شیاری صورت می­پذیرند. در این روش برای نصب سرامیکهای نما یا دیوار، هیچ گونه ملات، دوغاب یا چسبی که کار را خیس کند و نیاز به خشک شدن داشته باشد استفاده نشده و به جای آنها باید از اتصالات و یراق آلات مخصوص استفاده کرد. برای استفاده از این روش در ابتدا باید شیاری کم عمق (حدود نیم سانتی متر) در پشت سنگ یا سرامیک با استفاده از سنگ فرز ایجاد کرده (هر شیار باید حدودا 25 سانتی متر از گوشههای سرامیک فاصله داشته باشد.) و سپس اسکوپها را با استفاده از چسب مخصوص یا ضربه روی آن فیکس کرد. ​Conte​nt w as gen erated ​by behsaznama Content Generat᠎or D emover​si​on !

متریال نمای خشک

در ابتدا برای اجرا این روش باید مانند روش نصب خشک آشکار، با استفاده از مته، پشت هر قطعه سرامیک، چهار سوراخ ایجاد شود تا بتوان قلابها را با پیچهای خاصی به پشت سرامیک وصل کرده و درگیری مکانیکی بین پیچ و سرامیک ایجاد کنیم. اگر علاقه مند به شرکت خاصی هستید می توانید محصولات آن را در سایز بندی مشخص مشاهده کنید تمامی اطلاعاتی که برای شما جمع آوری کردیم توسط تولید کنندگان کاشی و سرامیک در ایران به ثبت رسیده که با بررسی آنها به شما کمک می کند تا بتوانید نسبت به سلیقه خودتان یک انتخاب درست برای نمای داخلی و خارجی داشته باشید. در شرایط معمول، عمل آوری ۲۰ ساعته در دمای ۲۱ درجه سانتی گراد کافی است اما عمل آوری بیشتر بستر ملات تا حدود ۱۰ روز مطلوب است. سرامیک پرسلان یا کاشی پرسلان هم مانند سرامیک معمولی از پخت و ترکیب خاک رس سفید با کائولینیت، فلداسپات، گرانیت و مواد دیگر در دمای بالاتر از 1200 سانتی گراد همراه با اعمال فشار بسیار زیاد توسط دستگاههای پرس با توان بالا، تولید میشود که همین شرایط خاص تولیدش باعث میشود تا سطحی مقاومتر و زیباتر را در اختیار قرار دهد. بعد از سفت شدن چسب یا ملات و جدا کردن اسپیسرها، از پودر بندکشی یا دوغابی متشکل از سیمان سفید و پودر سنگ به نسبت 1 به 2 استفاده کرده و روی کل سطح کاشیها با استفاده از یک کاردک پلاستیکی میکشیم تا هیچ فضایی خالی باقی نمانده و بندهای بین آن کاملا پر شود.

از روشهای جدید برای نصب سرامیکها مخصوصا سرامیک پرسلان، استفاده از چسب است که به دلیل مقاومت بالاتر، نصب سریعتر و آسانتر نسبت به ملات و دوغاب، با استقبال زیادی مواجه شده است. دقت داشته باشید که برای برش کاشی یا سرامیک در کنجها و محل لوله تاسیسات به راحتی میتوانید پس از اندازه زدن، از سنگ فرز یا الماس استفاده کنید. این مقاله یک مدل معادلات ساختاری به منظور اندازه گیری OLC در تولید کنندگان کاشی و سرامیک ایران ارائه می دهد. در ابتدا ملات یا چسب را به اندازه مورد نیاز درست کرده و با ماله شیار دار روی سطح مورد نظر میکشیم. در این نوع از سرامیکهای پرسلانی، جنس، طرح و رنگ مغز سرامیک (قسمت بیسکویتی) با جنس، طرح و رنگ روی سطح آن یکسان است و در صورتی که سرامیک لب پر شود خیلی در فضا جلوه پیدا نمیکند. در این روش برخلاف روش نصب خشک آشکار، متریال استفاده شده برای نصب سرامیک، مشخص نیست و به همین علت به آن روش نصب خشک پنهان میگویند.

در نتیجه استفاده از رنگهای تیره برای سرامیک کف گزینه ای منطقی و دوست داشتنی است. انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور در پی همایشی به تمام تولید کنندگان صنف اتحادیه کاشی و سرامیک عضو اعلام نمود که تمامی برندهای معروف کاشی و سرامیک باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا مشتریان بتوانند از آنها برای ساخت و ساز خود به نحود احسن استفاده کنند. دقت داشته باشید در صورتی که از سایزهای بزرگ برای سرامیکها استفاده کنیم باید پشت سرامیک را هم با ملات یا چسب پر کنیم. برای آشنایی بیشتر با سایر طرح توجیهی صنعتی کلیک کنید. اجرای سرامیک خشک، بسیار سریعتر و ایمنتر از روش نصب با استفاده از چسب یا ملات است، به خصوص در ساختمانهای مرتفع که امکان سقوط سرامیکهای نما هم بیشتر است. همچنین برای برش دایره شکل در محل لولهها میتوان از گردبر استفاده کرد. همچنین به علت جذب آب خیلی کم سرامیکهای پرسلانی (چیزی حدود 2 درصد) نسبت به سرامیکهای معمولی (چیزی حدود 6 درصد) نمیتوان از ملات و دوغاب برای چسبندگی استفاده کرد چون به اصطلاح سرامیک خودش را ول میکند و نمیچسبد. از کبالت برای ایجاد رنگ سیاه نیز استفاده کلیک کنید میشود.

دیدگاهتان را بنویسید