5 مهم روش‌ها به اجرای نمای خشک

نمای خشک از لایههای متعددی تشکیل شده است که شامل پوسته بیرونی، فضای داخلی تهویه پذیر، لایه عایق حرارتی و دیواره داخلی ساختمان میشود که همه لایهها به وسیله سازههای فولادی و آلومینیومی، به سازه ساختمان متصل شدهاند. تمام لایههای نمای خشک با سازههایی از جنس فولاد و آلومینیوم به سازه اصلی و اسکلت ساختمان نصب میگردند. در اجرای نمای خشک یکی از مهمترین پارامترهایی که تعیین کننده قیمت می باشد نوع متریال استفاده شده در طراحی نما می باشد و عامل بعدی در قیت تمام شده نمای خشک ارتفاع ساختمان می باشد و نحوه اجرا می باشد . اجرا کرد. به شرایط اقلیمی نیز در اجرای نمای خشک ساختمان توجه میشود. چنین کاری با توجه به ذات فرانسوی پروژه پی۹۰ به عنوان یکی از محصولات رنو بسیار عجیب به نظر میرسد٬ چرا که احتمالا در طول تاریخ صنعت خودروسازی جهان٬ این نخستین بار است که قرار است یکی از خودروهای مشتق شده از محصولات رنو٬ با پیشرانه رقیب از برند پژو راهی خط تولید شود. Th​is po st was w​ritt en ​by behsaznama​ Content Generat or Dem oversion !

متریال نمای خشک

چهارچوب نگهدارنده : برای ساخت چهارچوبی که به عنوان نگهدارنده نما استفاده میشود، از مصالح مختلفی مانند چوب اشباع شده، فولاد یا آلومینیوم میتوان بهره برد. چهارچوب نگهدارنده از چوب، فولاد یا آلومینیوم ساخته شده، و در برابر باد و باران مقاوم است. لولههای بخاریهایی که گالوانیزه نیستند، جلاجل فعل آب باران و برف، سياه پوست آب قهوهای رنگی مدخل عمق نما ایجاد میکنند که با آغشتهسازی برزن به سوي حل شده پارافین، لکهها از بین خواهند رفتار. باعث ایجاد تهویه در دیواره ساختمان و در نتیجه خروج رطوبت از روی آن می گردد. فضای نسبتا زیادی بین چراغها تا مه شکنها روی سپر خالی باقیمانده که جزئیات خاصی روی آن به چشم نمیخورد. مه شکنها نیز با مجرای ورود هوا در بخش پایین سپر در یک راستا قرار گرفته و فرم نسبتا هماهنگی با سایر المانهای چهره رانا پدید آوردهاند. هماهنگی رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی سال هاست که اجرای نما در داخل و خارج ساختمان توسط افراد فاقد آموزش های لازم با ملات ماسه و سیمان صورت می گیرد که جدای از تحمیل وزن بالایی به ساختمان که با توجه به اهمیت مقاوم بودن ساختمان ها در برابر نیروی زلزله و رابطه مستقیم نیروی جانبی زلزله با وزن ساختمان ها با توجه به متفاوت بودن ضریب انتقال حرارتی و همچنین متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض بخش ملات پشت سنگ یا سرامیک و … Th is artic le h​as ​be en done by behsaznama C ontent G​ener at​or D emov er᠎si on!

البته آینههای جانبی و زههای بغل درب با تغییراتی همراه بودهاند. این سدان جمع و جور که در واقع نسخه ارزانسازی شده پژو ۲۰۶ اس دی به شمار میرود، ابتدا با تیپ ای ال (EL) به دست مشتریان بازار داخل رسید اما از سال ۱۳۹۲ تیپ ال ایکس ( LX) آن به بازار آمد که در مقایسه با نسخه پیشین تغییراتی همچون بهبود کیفیت کابین و برخورداری از امکاناتی نظیر سنسور فاصله سنج عقب، شیشه بالابر برقی عقب، نمایشگر کامپیوتر سفری روی داشبورد و اضافه شدن بلندگوهای روی درب عقب را تجربه کرده بود. نمای جانبی به طور کامل تداعیگر پژو ۲۰۶ صندوقدار بوده و تفاوت چشمگیری در آن نسبت به پژو ۲۰۶ اس دی قابل مشاهده نیست. مثلا در مناطق گرم و مرطوب، فضای خالی طوری طراحی میشود که هوا در آن قابل تهویه باشد. از طرف دیگر مواردی همچون فضای نسبتا محدود ردیف عقب کابین، متریال نامرغوب فضای داخلی، عایقکاری نه چندان قابل قبول کابین و نفوذ زیاد صدا به آن جزو نقاط ضعف رانا در نظر گرفته میشوند. دو کاسه چراغ نسبتا کشیده به فرمی ساده و چهارضلعی مانند در دو طرف یک جلوپنجره افقی با زمینه مشبک قرار گرفتهاند. اغلب افرادی که در همهی امور استفاده از روشهای جدید را به روشهای قدیمی و سنتی ترجیح میدهند، در این خصوص نیز از طرفداران نماسازی خشک هستند.

اجرای نمای خشک

به طور کلی میتوان چنین اظهار داشت که نمای ظاهری رانا در مقایسه با پژو ۲۰۶ اندکی مدرنتر و امروزیتر به نظر میرسد اما با توجه به اصالت پژو ۲۰۶، هنوز بسیاری از مشتریان ظاهر اصیل ۲۰۶ را به شمایل جدید رانا ترجیح میدهند. با نگاهی به طراحی ظاهری خودرو رانا کاملا متوجه خواهید شد که این محصول در واقع فیس لیفت پژو ۲۰۶ صندوقدار است که در بخشهای جلو و عقب بدنه دستخوش تغییرات نسبتا اساسی شده اما نمای جانبی آن تحولات چندانی را نسبت به پژو ۲۰۶ صندوقدار تجربه نکرده است. با این حال کیفیت متریال کابین ایران خودرو رانا در مقایسه با رنو تندر ۹۰ و یا داشبورد جدید انواع مشتقات پژو ۴۰۵ چندان هم کم کیفیت به نظر نمیرسد. درون کابین رانا سرشار از پلاستیکهای خشک و ادوات کم کیفیت است که همان ابتدا میتواند ذوق سرنشین را تا حد زیادی کور کند. همچنین اتصالاتی که این چهارچوبها را به هم متصل میکند باید از مواد محکم و با کیفیت و در عین حال سبک انتخاب شود. استفاده از ورق های آلومینیوم کامپوزیت هم در این محل ها مناسب است.

دیتیل اجرای نمای خشک

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد نما بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید