10 نکته با رنگ سرامیک

از نظر شیمیایی سرامیک از ترکیب خاک رس با ماسه و فلدسپات در دمای زیاد تولید می شود که در نهایت به صورت توده ای شیشه می باشد و تقریبا غیر حلال می باشد و بسیار سخت می باشد. لعاب ها اصولا مواد معدنی و سیلیسی هستند که یک لایه شیشه ای مانند در سطح خارجی سرامیک تشکیل می دهند. پمپ های پیستونی با فشار نسبتاً بالا دوغاب را به محفظه استوانه ای اسپری درایر که داغ می باشد پمپ نموده و دوغاب پس از برخورد با هوای داغ و تبخیر آب به پودربا رطوبت و دانه بندی مشخص تبدیل می شود. لعاب دادن روی کاشی: پس از اینکه اولین مرحله پخت به اتمام رسید و قبل از آنکه قطعه کاملاً پخته شده و به مرحله شیشهای شدن برسد قطعه را از کوره خارج می نمایندو روی آن لعاب میپاشند. سیستم های مدرن نماسازی که با نصب سنگ به روش خشک در دهه ۷۰ میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا جهت ساختمان های بلند مرتبه طراحی و مورد استفاده قرار گرفت یکی از روش های جدید و قابل انطباق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روشها از دهه ۸۰ شمسی در ایران اجرا شد که طی سالهای گذشته تاکنون پیشرفت های زیادی در این زمینه حاصل شده است و این شرکت توانسته است با بومی نمودن این تکنولوژی ها، نوآوری های زیادی را در این زمینه بدست آورد و در حال حاضر انواع مصالح مدرن دنیا را بصورت کاملا مهندسی طراحی و اجرا می نماید.

متریال نمای خشک

سرامیک پیشرفته (که به آن سرامیک ساختمانی یا سرامیک مهندسی نیز گفته میشود) یک فناوری در حال ظهور است که دارای پایه وسیعی از کاربردهای فعلی و بالقوه است. از آن جایی که سیستم نمای خشک به صورت مستقیم روی دیوار ساختمان قابل اجرا است و نیاز به برداشتن سطح دیوار موجود، نیست، اجرای این سیستم هیچ نوع ضایعات یا زباله ی ساختمانی ایجاد نمی کند و مزاجمتی از نوع آلودگی صوتی برای دیگران ندارد. در چنین فضایی بود که شرکت کاشی پارس با همکاری شرکت اسپانیایی ( MASA SYSTEM ) و شرکت های داخلی که در این زمینه متخصص بوده و با درك کامل از چنین شیوه هایی خود را به رعایت کلیه اصول فنی و اجرایی آن پایبند دانسته و با توجه به سوابق و تجارب عملی خود در این زمینه و ایجاد روابط کاري تنگاتنگ با بهترین شرکتهاي اروپایی فعال در این بخش ، اقدام به فعالیت در زمینه طراحی و نصب نما ، و همچنین تامین قطعات و لوازم مورد نیاز این نموده است. باعث ایجاد تهویه در دیواره ساختمان و در نتیجه خروج رطوبت از روی آن می گردد. از این روش حتی جهت جلوگیري از نشت رطوبت از محیط بیرون به داخل ساختمان و بر عکس نیز استفاده می شود.

 Th᠎is article was ᠎done ​with ​GSA Co nten t Ge᠎nera᠎to᠎r DEMO .

جهت تنظیم رطوبت و حرارت ، بیسکوئیت ها به دستگاه خشک کننده انتقال می یابند. بند چیزي نیست جز فضایی که پیرامون تکه هاي پوشش نما را تفکیک میکند و وظیفه خاص اجازه حرکت آزاد تکه هاي پوشش نما حاصله از تغییر درجه حرارت یا نشست بار ساختمان یا مکانیزم هاي نصب را دارد. یکی دیگر از ویژگیهای بارز نمای سرامیکی این است که در برابر اشعه های مضر نور خورشید از قبیل اشعه UV بسیار مقاوم است. در واقع آن دسته از نماهای سرامیکی که در گذشته روی ساختمان ها نصب می کردند را با استفاده از ملات های متنوعی مانند سیمان اجرا می نمودند. کاشیهای سرامیکی در مقایسه با مواد دیگری که برای پوشش کف و دیوار استفاده میشوند، طول عمر بسیار بالاتری دارند. برای اتصال المان های مخصوصی که در این سیستم به کار میروند، از تجهیزات فلزی مانند ریل استفاده میشود صنعت نمای خشک امروزه زیبایی و نوع طراحی نماهای ساختمان نشان دهنده رتبه کاری، نوع فعالیت و حتی طرز فکر، ایده ها و نقطه نظرات مدیران آن مؤسسه و سازمان می باشد. همین شناخت کامل علمی و پایبندی به اصول مهندسی و اجرایی و درایت و اهتمام مدیران و مسؤلین شرکت کاشی پارس به تولید کاشی پرسلانی مرغوب با ارائه خدمات فنی و مهندسی درخور محصولات جدید خود که پیشتاز در صنعت سرامیک کشور می باشند را بر آن داشت تا تحت روابطی تعریف شده همکاري و مشارکت گسترده ای را با مشتریان داشته و در جهت بالا بردن کیفیت و دقت نصب کاشی در این راه ، همواره خود را به آخرین دانش روز و تجهیزات مورد نیاز تجهیز نمایند.

مزایای نمای سرامیک خشک

از آنجاییکه ترکیبات رنگ سرامیک از مهم ترین عوامل در کیفیت سرامیک هستند، بهتر است از فروشگاهای معتبر خرید کرده و اطلاعات کاملتری کسب کنید. براقیت محصول و کیفیت سطحی بالای این محصولات در قسمت پولیش اتفاق می افتد. این نوع از سرامیک ها را به نام یی از سنگ های مصنوعی نیز می شناسند که روی نما به کار برده می شود. آن دسته از از طراحان ساختمانی که به خوبی قادر هستند ای نما را روی ساختمان اجرا کنند با روش ها و نوع متریال های به کار برده شده در این نما آشنایی دارند. با کمک مهندسین مجرب و در پوشش قرارداد همکاري با شرکت هاي داخلی و خارجی،توانایی محاسبات ایستایی نماي هر ساختمانی را بدون در نظر گرفتن سطح پیچیدگی آن را دارا می باشیم. شرکت مهندسی و ساختمانی زیبا، برای اولینیار فعالیت خود را در سال ۱۳۸۵ آغاز کرد و در این سالها با مسئولیتپذیری و وفای به تعهدات داده شده به مشتریان توانسته رضایتمندی زیادی از مشتریان خود بهدست آورد. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره مزایای استفاده از سرامیک خشک، فاکتور های قابل بررسی برای طراحی نمای سرامیک خشک، ویژگی های این نوع نما و بودجه بندی آن صحبت کنیم.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مجموعه ها لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید