You’re خوش آمدید. 8 قابل توجه توصیه‌هایی درباره نمای مدرن

بسیاری از آدميزاد پندار میکنند کاربرد کاشی و سرامیک فقط مختص داخل ساختمان، خصوصا آشپزخانه و سرویس بهداشتی است اما امروزه تولید کاشی با آرمان كسف نما و کف ساخت همواره هم آغوش صورت میگیرد. نمای سرامیک کاربری های مختلف تجاری، اداری، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان، پایانه ها و ایستگاه های مترو و … داتام همچنین در زمینه نصب انواع نرده شیشه ای نیز فعال می باشد. همچنین دردانه مواردی که علاوه محصول وارونه آب اقامت داشتن از منظر زیبایی نیز مواد اولیه(ساختمان سازی) خاصی کوشش اجرای بالاترین حد کاذب ثناخوان حدسی باشد پانل ها و یا تایل های طرح خیزران فایبر سمنت که به مقصد دلیل هویت برجستگی های طرح چوبدست کاملا حس کنده را با انقطاع القا میکند گزیدن خوبی خواهد بود. نمای شیشه ای خارجی ساختمان علیرغم زیبایی، مشکلاتی مانند کثیف شدن آن به ویژه در فصل هایی که با بارش باران همراه است و هزینه های جانبی ساختمان را نیز افزایش می دهد.

این است سریع رویکرد حل یک مشکل با نحوه اجرای نمای سنگ خشک

اگر شما در محل هایی که دارای رطوبت بالایی هستند، از این نوع نما استفاده کنید، علاوه بر این که رطوبت را به خود جذب می کنند، ممکن است آن را به داخل ساختمان منتقل کرده و ساختمان با نم زدگی مواجه مجری نمای سرامیک خشک شود. یکی از علل تغییر رنگ در سنگها که کمتر مورد توجه قرار می گیرد،وجود کانیهای ناپایدار است که به سهولت به کانی دیگری تبدیل می شوند،این کانیها اغلب از نوع سولفورهای آهن بوده،در مجاورت رطوبت اکسیده شده و به هیدروکسید تبدیل می شوند که نتیجه آن لکه دار شدن سنگ است. علت مطلب بیان شده این می باشد، که باید از یخ زدگی و منجمد شدن سیمان جلوگیری کرد. با توجه به ضریب نفوذ حرارتی پلیاتیلن هسته مرکزی ورقها و محبوس شدن هوا در پشت ورقها، در صورت اجرای صحیح عایق حرارتی خوبی محسوب میشود. شعار دیگر معماری مدرن از میس ون دروهه عبارت “کمتر بیشتر است” بوده است، که این مورد به این معناست که فرم ساختمان باید با حذف جزئیات غیر ضروری، سادگی و وضوح داشته باشد.همچنین مفهوم “حقیقت مواد” وجود داشت، که معتقد بود به جای پنهان کردن یا تغییر ظاهر طبیعی یک ماده، این موضوع باید در نمای مدرن قابل مشاهده باشد. یکی از بزرگ ترین معایب نمای سیمانی این است، که دارای وزن بالایی بوده و وزن کل ساختمان را هم افزایش می دهد. Th is a​rticle h as been gener᠎ated ​by ᠎behsaznama Co ntent ᠎Genera to​r DEMO !

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

یکی از مهم ترین نکاتی که هر استاد کاری در اجرای نمای ساختمان با آن آشنا است، این می باشد که ساخت نمای سیمانی باید در دمای 4 تا 5 درجه سانتی گراد بالاتر از صفر به انجام برسد. در زمان اجرای نما سیمانی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ سرامیک ها دوام و مقاومت بالایی دارند که باعث حفظ جذابیت و زیبایی ساختمان در گذر زمان می شود.. چوب معمولی و ترموود تفاوت هایی دارند که از جمله این تفاوت ها می توان مقاومت بسیار بالای ترموود در برابر پوسیدگی، نفوذ قارچ و حمله ی حشرات چوب خوار را نام برد. یکی از معمولی ترین روش هایی که امروزه بیش از پیش در اجرای نما کاربرد دارد، این است که پودر سنگ را به همراه سیمان سفید مخلوط کرده و برای ساخت نما به کار برد. نمای آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساخت نمای ساختمان ها بوده است و به واسطه نقاط قوت بسیاری که دارد همچنان طراحان از این ماده در اجرای نمای ساختمان ها بهره می برند. پس از آجر سنگ یکی دیگر از قدیمی ترین انواع نما در ساختمان ها است و با گسترش علم و تکنولوژی انواع مختلفی از سنگ های موجود در طبیعت توانستند استخراج شوند، برش داده شوند و در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرند.در این میان سنگ های گرانیت و سنگ تراورتن به دلیل تنوع در طرح و رنگی که دارند بیش از سایر سنگ ها مورد استقبال واقع شدند.

نمای استرچ متال با ضخامت ها و رنگهای مختلف در بازار موجود هستند. البته در گذشته از همان آجری که برای ساخت بنا استفاده می شد برای نما نیز استفاده می کردند اما امروز آجر های نما با رنگ های متفاوتی مانند: بهی، قرمز، ابلق موجود است. طراحی نمای خارجی ساختمان باید به گونه ای باشد که بر مخاطب تاثیر بگذارد و هم چنین نمای ساختمان در زیبایی فضای شهری نیز تاثیر گذار است. به شما توصیه می کنیم اگر در طراحی نما قصد اجرای نما سیمانی را دارید، حتما از استاد کار ماهر استفاده کرده و از تجربه ی او مطمئن شوید. یکی دیگر از معایب نمای سیمانی که در هیچ یک از دیگر نماها مشاهده نمی شود، جذب گرد و خاک سیمان است و به همین علت بعد از مدتی بسیار تیره خواهد شد. طبقه همکف اهمیت ویژه ای در زندگی شهری دارد، به این علت که عابران پیاده این قسمت را بهطور مستقیم میبینند. همان طور که دیدید، در سطرهای بالاتر به شکلی مفصل در رابطه با فواید و علت پرطرفدار بودن نمای سیمانی بحث کردیم؛ حال در این بخش قصد داریم معایب این نما را برای شما عزیزان بیان کنیم، با ما همراه باشید. ​This  data was created with t he  help ​of behsaznama Con​te nt  G enerat or​ Demov᠎er si​on.

دیدگاهتان را بنویسید