Who’s کتاب های موسیقی هنرستان خریدار شماست؟

مطالب کتاب در سطح متوسط به بالا تنظیم شده و برای آماتورها، موزیسینها و علاقمندان به مبحث هارمونی و به طور کلی تئوری موسیقی مناسب است. اما اگر تصمیم داشته باشید برای یک سهم در بازار بورس و همین طور بازارهایی مثل دلار، سکه طلا، زعفران و نفت تحلیل تکنیکال انجام بدیم از چه ابزار تحلیل تکنیکال بورسی … به طور سنتی، آموزشِ هارمونی با استفاده از سیستمِ آناليزهای عمودیِ هارمونيک صورت میگیرد، بطوریکه دستهبندیِ کاملی از آکوردهای گوناگون و گرایشهای آنها در هنگام پیشروی، ارائه میشود ولی منظرهای ملُديک در موسيقی و شيوههايي که در آنها نيروهای خطی، هارمونی را شکل میدهند، از نظر دور میمانند. است که به دلیل فشردگی و ویرایش مناسب فراگیر هنگام یاد گیری مطلب هیچ گاه احساس خستگی نخواهد کرد. موسیقی برای مطالعه اگر از نوع درستی باشد، میتواند به افزایش تمرکز در هنگام خواندن مطالب کمک کند و باعث شود که حتی یادگیری بهتری داشته باشید!

كتاب موسيقي هادئة

کتاب هارمونی را در سال 1941 (1320 ش) تألیف کرده است. هارمونی به زبان ساده با رویکرد خودآموز توسط آنا باترورث تألیف شده است. طبق ادعای نویسنده، در تألیف این کتاب فرض بر این بوده که خواننده با دانشی از مطالب اولیه آشناست. فصل دوم شامل 10 بخش است، از جمله قوانین حاکم بر خط ملودی، خط موجی، جهش در خط ملودی، ملودی مذکر و مونث، نتهای دور گیرنده، تکرار و حذف و … در بخش دوم دوبل دومینانت در کادانسها، آلتراسیون در دوبل دومینانت، مدولاسیون، تأخیر تهیه شده در یک بخش، صداهای عبوری دیاتونیک در همه بخشها، پیشرس، انواع مختلف تأخیر، آلتراسیون آکوردهای گروه دومینانت، مدولاسیون به تنالیتههایی با 3 – 6 علامت اختلاف، چند نکته در مورد آنالیز هارمونیک و … گفتار دوم با عنوان هارمونیهای تصادفی خود شامل 12 فصل است از جمله نت دیرآ، نت پیشا، نت گذر، نت همسایه، هارمونی محض، پرلود آزاد، کادنسها و … این کتاب بیش از آنکه به آموزش هارمونی بپردازد، تاریخ هارمونی را بررسی کرده است. در حال حاضر این سایت بیش از ۷۰ هزار عنوان کتاب را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد. در کنار این محصولات بیش از 1000 عنوان لوازم التحریر اعم از دفتر مشق، دفتر زبان، دفتر نقاشی و پلنر های الیپون وجود دارد.

شيوهی به کار گرفته شده در کتاب کاربرد هارمونی در موسیقی تنال، نگرشی خطی و کاربردی به موسيقیِ تُنال است، که نهتنها به شاگردان میآموزد آکوردهای منفرد در قلمروی وسيعِ گرایشهای هارمونيک چه کارکردی دارند، بلکه به ارتباط دوجانبهای نيز میپردازد که میان ملُدی و هارمونی وجود دارد. شوبرت، شومان، هایدن، موتزارت، بهتوون و سپس تاریخچه تغییرات هارمونی در اپرا در سالهای 1600 تا 1900 مورد بررسی قرار میگیرند. این کتاب از جمله منابع درسی در دانشگاه است و با توجه به نایاب بودن کتاب دلاموته، میتواند به عنوان جایگزین برای موضوع تاریخ هارمونی مورد استفاده قرار گیرد. این کتاب در سال 1357 خورشیدی به فارسی ترجمه و منتشر شده است. متن کتاب از زبان روسی به فارسی برگردان شده است. این کتاب برگردان از نسخه آلمانی است و شامل 34 فصل است. آثار او شامل اپرا، کارهای ارکستری، موسیقی مجلسی، آواز گروهی، قطعههای پیانو، ارگ و موسیقی مذهبی است. در این آموزشگاه انواع آلات موسیقی ویولن، گیتار الکتریک، گیتار، کیبورد، کنگا، سنتور، دوتار، دف، کاخن، درام، تنبور، تنبک، پیانو و آواز آموزش داده میشود. توالی آواز – ضربی (قطعات متر آزاد و قطعات با متر مشخص) در کتاب حفظ شده و از طولانیکردن جملات آواز پرهیز شده است.

کتاب های موسیقی دهم

این موسیقیدان آمریکایی برندهی جایزههایی مانند جایزه پولیتزر در موسیقی و جایزهی گوگنهایم است و سالها بهعنوان رهبر اکستر ایالات متحده آمریکا فعالیت میکرد. همچنین در موسیقی ایرانی ۱۲ مقام برشمردهاند مانند مقام راست، زیر، اصفهان، حجاز. به طوری که اصولی ترین و کلی ترین قواعد نظری موسیقی و نیز اصلی ترین قواعد و دانستنیهای موسیقی ایرانی(رسمی، ملی و یا ردیف) را بازگو نموده، از پرداختن به مباحث فوق تخصصی به دور است و می تواند مانند مباحث ریاضی و علوم به راحتی آموخته و حتی تدریس شود. علاوه بر آن درباره کنترپوان و مباحث ملودی نیز مطالبی آمده است. هرچند تلاش شده تا مباحث سادهتر شرح داده شود، اما خواندن و فهمیدن کتاب نیاز به آشنایی و درک مباحث بنیادین تئوری موسیقی دارد. کتابهایی با عنوان کنترپوان، تجزیه و تحلیل موسیقی و تعداد مقاله در باب تئوری موسیقی دارد. اين کتاب با مرتبط ساختنِ اثر متقابلِ هارمونی با خطوطِ ملُديک، سعی در اصلاح این عدمِ تعادل، بهويژه در خطهای سوپرانو و باس دارد. او 8 سمفونی و تعدادی کنسرتو برای سازهای مختلف ارکستر دارد. همچنین او 6 سمفونی تصنیف کرده است. چایکفسکی استاد کنسرواتوار سلطنتی مسکو بوده و در سالهای 1840 تا 1893 در روسیه زندگی کرده است.

بهترین کتاب های موسیقی

Data was c reated by GSA Conte nt G᠎ener᠎ator  D emoversion.

پنج توضیح چرا شما هنوز یک آماتور در کتاب موسیقی هستید

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با ادامه مطلب وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید