The New Angle on نمای مدرن تازه منتشر شد

این نوع نما برای ساختمان هایی با تعداد پایین و بالا مناسب است. برای مثال اگر طراحی و دتایل اجرای سرامیک خشک به صورتی در نظر گرفته شود که درب پارکینگ کوچک باشد، ممکن است برای ساختمانهای با تعداد نفرات و ظرفیت بالا مشکل ایجاد کند. این گونه سبک ها اصولا در ساختمان هایی با تعداد طبقات کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. نمای ساختمان ها به دو سبک، نمای کلاسیک و نمای مدرن، طراحی و اجرا می شود. با توجه به صنعتی شدن روز افزون تمامی بخش های زندگی در دنیای امروزی و درگیر بودن تمام افراد با این مقوله وهمچنین حس زیبایی شناسی و گرایش انسان به سمت زیبایی ، علم معماری و طراحی ساختمان نیز طی دهه های پایانی قرن بیستم تاکنون با شتابی روز افزون دچار تحول گشته است و به سمت صنعتی شدن پیش می رود که بطور مشخص نمای ساختمان ها نیز تأثیر زیادی را پذیرا بوده که ایجاد و توسعه انواع روش های اجرای نمای خشک و مدرن در نماسازی از محورهای آن بوده است و موارد بسیار زیادی را در طراحی و انتخاب یک نمای اصولی باید در نظر داشت، ازجمله زیبایی نما، مصالح مورد نیاز برای اجرای نما، هزینه های پروژه، دوام و پایداری نما می باشد که البته سیستم های نمای خشک دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که به تفصیل در ادامه در مورد آنها بحث خواهد شد. This has  been g​en er at᠎ed by behsaznama Conte nt G en᠎erat​or᠎ Demoversion.

نمای خشک در ساختمان

در واقع شما باید بدانید که اجرای نما با استفاده از این سرامیک ها با آب بندی بسیار عالی و ویژه ای انجام می شود. این فناوری ضد آب سازی ،قابلیت تنفس سازه را حفظ می کند ،در حالی که آب نمی تواند به داخل نفوذ کند ،بخار آب می تواند خارج شود. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که این سازه مستقل از سازه اصلی ساختمان است. نما ساختمان همکف و نمای ساختمان یک طبقه نیز می تواند از جنس چوبی نیز طراحی شود. همچنین پیکر ۱۵ آتشنشان و ۵ شهروند عادی نیز از زیر آوار خارج شد و با این حساب مجموع قربانیان اعلامشده از سوی پزشکی قانونی تاکنون ۲۱ نفر میباشد. شما بر اساس سلیقه تان می توانید یکی از دو سبک نمای کلاسیک بیرون و نمای مدرن بیرونی را انتخاب کنید. با مطالعه این مقاله می توانید با توجه به شرایط ذکر شده، نوع نمای بیرونی ساختمان خود را انتخاب کنید. امروزه نمای فریم یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین نماها بین مهندسان سازه است و بیشترین درصد استفاده در بین سازندگان در طراحی نماهای ساختمان را به خود میگیرد.علت ان طراحی زیبا و ایمن است. خودتان هم خوب می دانید که بخش زیادی از انرژی توسط نمای ساختمان ممکن است به هدر رود. Con te᠎nt w as c reat᠎ed ​with t​he ​help of G᠎SA Con​tent Gener ator Demov er᠎si on .

قیمت اجرای نمای خشک

در این نوع سبک نما، به دلیل برجسته سازی نمای بیرونی ساختمان از مصالح نسبتا زیادی استفاده می شود. معماران در اجرای این نوع سبک باید دقت بسیار زیادی به خرج دهند. مصالح استفاده شده در سبک مدرن معمولا بیش از یک نوع مصالح می باشد. کارخانه آجر کویر به عنوان تولید کننده آجر نسوز نما به دلیل انتخاب بهترین معادن خاک نسوز به عنوان مواد اولیه و انجام آزمایش های استاندارد و علمی متعدد قبل و بعد از تولید و همچنین با بهره گیری از کارشناسان مجرب در پروسه خط تولید توانسته محصولات نسوز نما را درجه یک و با بالاترین کیفیت سطح و رنگ به بازار عرضه کند به گونه ای که محصولات نسوز این شرکت علاوه بر نمای خارجی ساختمان، در زیباسازی و ایجاد نمای کلاسیک در دکوراسیون داخلی منازل، هتلها، مطب ها، فروشگاه ها و سایر مکانهای عمومی توانسته زیبایی دوچندانی را خلق کند. نماشویی اصفهان راه حلی ارزان و موثر برای زیباتر شدن ساختمان ها است که می تواند سهم بزرگی از زیبایی قسمت های بیرونی ساختمان را دربرگیرد . ᠎Data was creat᠎ed by G᠎SA Con​tent G​enerator Dem over​sion!

نمای ساختمان سیمانی بسایر ارزان قیمت می باشد. و اگر در اول کار طراحی ساختمان، نما بصورت خشک دیده شود با کاهش قابل توجه در وزن ساختمان، نه تنها قیمت تمام شده افزایش پیدا نمیکند بلکه با کاهش وزن اسکلت و فونداسیون در قیمت تمام شده نیز تأثیر کاهنده چشم گیری باقی میگذارد. نمای ساختمانی چوبی به دلیل گران بودن چوب ترمووود قیمت بالایی دارد. نما ساختمان اولین چیزی است که در هنگام دیدن ساختمان، توجه شما را به خودش جلب می کند. ضمن اینکه باید دید هویت عملکردی بنا چیست؛ یعنی یک مجتمع مسکونی است، یا یک ویلا و یا مجموعه مسکن اجتماعی و مقرون به صرفه را در برمیگیرد و در نهایت با لحاظ کردن این موارد، باید میزان بودجه و امکانات اقتصادی در ارتباط با مصالح نما را در نظر گرفت. این امر به کنترل نور شدید خورشید و حفظ حریم خصوصی دید کمک می کند. اما کافیست تا یکی از این اصول زیر پا گذاشته شود و یا مورد بی توجهی قرار گیرد، آن زمان است که کل نمای ساختمان به یکباره زیر سوال خواهد رفت و زحمات و تلاش طراح و معمار ساختمان نابود خواهد شد. بر خلاف نما به سبک کلاسیک که از خطوط منحنی و جزئیات پیچیده تشکیل شده ; در طراحی نما ساختمان مدرن از خطوط صاف افقی و عمودی استفاده شده و بر عدم تقارن عمومی نما تاکید دارد .

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قطعات نمای خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید