The Lazy راه حل برای نمای ساختمان

در این محتوا سعی کردیم که شما را با موارد استفاده از دوغاب سیمان و سرامیک آشنا کنیم و بعد از آن برای بهتر و آسان شدن کار شما، شرح مختصری بر فرمول ساخت دوغاب سرامیک داشتیم و همچنین مراحل اجرای دوغاب ریزی کاشی و ترمیم آن را نیز شرح دادیم. به عنوان مثال جذب بسیار پایین آب در سرامیک های پرسلانی (حداکثر ۰٫۵ درصد ) باعث می شود که چسبندگی ملات ماسه سیمان به آن در حد صفر باشد و در نتیجه امکان استفاده از سرامیک پرسلانی در نما به روش معمول ملاتی، امکان پذیر نباشد. هیچکس نمیخواهد نقاشی و رنگ آمیزی اش از بین برود و خراب شود، بنابراین اگر میخواهید ظاهر سرامیک کف خود را تازه کنید، این مراحل را دنبال کنید و برای کسب نتیجه بهتر دقت خود را بالا ببرید. هر اندازه که میزان سطوح بازشو بیشتر شود میزان مصرف مصالح زیرسازی برای هر متر مربع افزایش یافته و در نتیجه هزینه تمام شده نما بیشتر می شود. در صورتی که اتاق یا پذیرایی دارای متراژ متوسط و بزرگ باشد می توان از هر نوع رنگ و طرح سرامیک نیز برای آن استفاده کرد. Th​is art᠎icle w​as generated wi th behsaznama  Conten t Generator DEMO .

کارخانه سرامیک

از دیگر مزایای سیستم نمای خشک می توان به کیفیت بالای اجرای کار اشاره نمود. سیستم های نمای خشک مشهود به آن دسته از سیستم های نصب نمای خشک اطلاق می شود که قسمتی از بست های مورد استفاده جهت نگهداشتن سرامیک ، از بیرون قابل مشاهده هستند. سیستم نمای خشک بدون استفاده از ملات و دوغاب انجام می شود. در روش سیستم نمای خشک وزن نما نسبت به نماهای سنتی به اندازی کاهش پیدا می شود که می توان از آن در ساخت برج های بلند مرتبه نیز استفاده کرد. می توان جهت جلب توجه کمتر، قسمت های نمایان بست ها را همرنگ سطح رویه، رنگ کرد. اما این صحیح نیست و باید توجه کنید توان محافظت این نانو سرامیکها هم حدی دارد و در برابر ضربات محکم و شیء بسیار تیز ناتوان است. سیستم نمای خشک از نظر اجرایی و با توجه به نوع قرارگیری اتصالات در کشور ما به دو دسته روش؛ نمایان و غیره نمایان دسته بندی می شود؛ که در ادامه توضیحی مختصر از هر یک را بیان خواهیم کرد تا شناخت دقیق تری درباره این نوع نما داشته باشید. ایران یکی از کشورهای پیشرفته دنیا در زمینه معماری به شمار می رود و منطبق بودن با آخرین استانداردهای جهانی برای اجرای نمای خشک، باعث شده است تا بسیاری از ساختمان های حال حاضر به دنبال استفاده از سیستم نما باشند.

پودر شستشو یک ماده تمیز کننده است که به شما کمک می کند سطوح سخت مانند کاشی های سرامیکی را تمیز کنید. در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین کاشی کاری و نصب کاشی در شهر خود دسترسی دارید. لازم است که بعد از دوغاب ریزی، حتما زمانی را برای خشک شدن آن در نظر بگیرید. به این ترتیب که نصب نما به صورت خشک، امکان نصب مصالح نوین ساختمانی با تنوع طرح و جنس و رنگ فراوان را برای ما فراهم می آورد. نما در یک ساختمان، به سطوحی گفته می شود که با فضای باز در ارتباط است. پس از برقراری ارتباط با رنگ خودرو لایه ای محافظ و آب گریز (هیدروفوبیک) به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو ایجاد می شود. همانگونه که از عنوان نمای خشک بر می آید، تفاوت اصلی این نما با نمای ملاتی، در نوع اتصال مصالح نما به سازه ساختمان می باشد. این نما ساختاری خود ایستا دارد، وزن بالای شیشه بر روی لامل های مربوطه سنگینی می کند و بار مرده ای حاصل از وزن شیشه ها و بار انرژی های حاصل از باد ، طوفان و … رنگ های روشن برای فضاهایی استفاده می شوند که می خواهیم بزرگ تر به نظر برسند.

یکی از روشهای جدید برای نماسازی ساختمانها اجرای نمای خشک است. آرمن طرح و نما با همکاری تیمی متخصص و خبره در جهت مشاوره ، طراحی و اجرای نمای ساختمان به خصوص نمای مدرن ساختمان فعالیت دارد. سیستم نمای خشک نوعی از نما است که در دهه هفتاد میلادی توسط مهندسین آمریکایی جهت برجهای بلند طراحی شد و در بیشتر ایالات این کشور مورد استفاده قرار گرفت و بعد از چندین سال به دلیل کاربرد بالا و منطبق بودن با استانداردهای جدید ساختمانی وارد ایران شد. قیمت ها در جدول بالا شامل دستمزد هستند و هزینه مصالح در نظر گرفته نشده است. به طور کلی هزینه ساخت و اجرای نمای خشک ساختمان نسبت به روشهای دیگر پایینتر است و در صورت آسیب به هر بخش آن امکان تعویض وجود دارد و نیاز به تخریب و اجرای مجدد کار نیست. همچنین اگر شما یک خودروی لوکس داشته باشید اما سال های زیادی از ساخت آن گذشته باشد باید هزینه بسیار بالایی را جهت پوشش نانو اختصاص دهید در حالی که ارزش بالایی ندارد. کاشی آشپزخانه از مهمترین متریال مصرفی در دکوراسیون آشپزخانه است که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بیشتر بخوانید لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید