Ho To (Do) نمای سنگ Without خروج از دفتر(خانه).

ممکن است روی سطح نما موج ایجاد شود. نمای یک سازه جزو آخرین نکاتی است که در طراحی یک سازه به آن پرداخته می شود؛ اما می توان گفت که اولین تاثیر دیداری یک ساختمان به واسطه نما امکان می یابد. پس از صاف کردن سطح زیر ساز، می توان با استفاده از رابیتس و شاسی کشی فلزی زیرساز نما را آماده نمود. از آنجایی که در اجرای نماهای رومی سیمانی ایجاد سطح صاف و بدون موج از اهمیت بسیار بالایی در زیبایی نما برخوردار است. در این مرحله سطح زیر ساز باید به طور کامل صاف و تراز باشد. قابل ذکر است موارد مختلف و متعددی از جمله زیبایی، آرامش، مدرن بودن ساختمان، عایق حرارتی، عایق صوتی، و ایمنی و امنیت ساختمان را در برگرفته و شامل می گردد. فراموش نکنید که دستمزد افراد کاملا وابسته به عوامل مختلفی نظیر ارتفاع ساختمان، متراژ نما کاری بر حسب متر مربع، تعداد کارگران و همچنین مدت زمان مورد نیاز جهت اجرای نما میباشد. به عنوان مثال بهتر است برای محل هایی که بارندگی زیادی دارد از چوب استفاده نکنید.

روش اجرای نمای خشک

درواقع، با کمک تکنولوژی روز میتوان مقاومت چوب را افزایش داد و از آن در نمای خارجی ساختمان استفاده کرد. این نوع نما از مقاومت لازم در برابر حریق برخوردار است و در صورت بروز آتش سوزی از انتشار آن جلوگیری می کند. این نما بر روی انواع سطوح فلزی، چوبی، سیمانی و آجری قابل اجراست، اما به دلیل مقاومت پایین آن در برابر عوامل مختلف در مدت کوتاهی زیبایی خود را از دست می دهد. مطالب طرح شده در این نوشتار، دستورالعمل اجرایی نما ( ضابطه ۷۱۴) می باشد که توسط برنامه به ارگانهای اجرایی از مورخ ۱۰/۱/۹۵ ابلاغ گردیده و لازم الاجرا می باشد و با توجه به اهمیت ویژه آن عینا نقل می گردد. زیرا قیمت اجرای نمای رومی سیمانی بسیار مناسبتر و اقتصادی تر از نماهای رومی طراحی شده با سنگ است. اجرای نمای رومی معمولا با سنگ انجام می شود. در واقع با استفاده از تجهیزات و چراغ های مختلف مانند فیبر نوری، نوار و تیوب ال ای دی و چراغ های جت لایت می توان به ساختار و خطوط افقی طرح نمای ساختمان جلوه بیشتری بخشید. از این متریال می توان به وفور در نمای داخلی و به عنوان روکش در نمای بیرون استفاده کرد.

اینستاگرامم در مورد اجرای نما چه چیزی می تواند به شما آموزش دهد

زیرا در نهایت روی سیمان ماله کشی انجام می شود و در صورت وجود ناصافی در زیرسازی، در نمای نهایی قابل مشاهده است. که این ناصافی و موجها از جهتهای مختلف قابل مشاهده میباشند. که افراد متخصص در زمینه اجرای نمای سیمانی تا حد بسیار زیادی از ایجاد این ترکها و قابل مشاهده بودن آنها پیشگیری مینمایند. این متریال متشکل از سرامیک، دانههای مرمر و گرانیت بوده و برای تولید آن، مواد را در چسبهای طبیعی و مصنوعی میریزند و سپس آن را خشک میکنند. این قطعات را به صورت پیش ساخته و یا با استفاده از سنگ مصنوعی می سازند و سپس روی نما وصل می کنند. معمولا در نمای رومی لایه نهایی با استفاده از سیمان شسته اجرا می شود. معمولا زیرسازی نماهای رومی سیمانی در میزان زیبایی و کیفیت این نماها بسیار مؤثر است. در صورتی که زیر سازی به درستی انجام نشود، احتمال ترکهای عمیق روی نما بسیار زیاد است.

سرامیک پرسلانی

تا به این قسمت نحوه نصب سنگ نمای ساختمان و نکات مهم در اجرای نمای سنگی مورد بررسی قرار گرفت. مزایای اجرای نمای رومی سیمانی ویلا، موجب شده تا جایگزین بسیار مناسبی برای نمای رومی سنگی محسوب شود. نمای سرامیک خشک که به آن نمای سرامیک خشک پرسلانی هم گفته می شود جزء دسته سرامیک های پیشرفته محسوب می شود.در فرایند تولید نمای سرامیک خشک از دستگاه های پیشرفته برای ورقه ورقه نمودن استفاده می شود. از آنجایی که طراحی نمای رومی یکی از گرانترین نماهایی است که در ایران به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. در ارتباط با نمای کلاسیک بیشتر بخوانید. از آنجایی که در صورت اجرای نمای رومی توسط افراد غیر متخصص امکان ترک برداشتن سطح نما پس از چند وقت وجود دارد، بهتر است از گروه های متخصص در این زمینه کمک بگیرید. البته قیمت اجرای نمای رومی سیمانی نسبت به نمای سنگی نیز در انتخاب این نوع نمای رومی بی تاثیر نیست. بی تردید می توان گفت یکی از نماهای زیبا، طراحی و اجرای نمای چوبی می باشد. ​Post was c reat ed  with behsaznama Conte nt​ Generat​or Demoversi᠎on᠎!

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد نمای خشک در ایران لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید