Ho To (Do) نماهای مدرن Without خروج از محل کار(خانه).

7. در اجرای نمای آجری به روش خشک، چیدن و مجددا برچیدن آجرها تا رسیدن به حالت مورد نظر بدون تخریب نما به سادگی امکانپذیر است. یکی از آتشنشانان حاضر در زمان تخریب به علت شدت سوختگی در بیمارستان درگذشت. هدف آن نیز عبارت است از فراهم آوردن مکانهایی که زندگی بتواند در آن «به وقوع پیوندد». هر نوع نمایی با هر نوع مصالح ساختمانی و با هر هزینه ای که ساخته شود، علاوه بر زیبایی ظاهری و آرامش بصری، باید بتواند آسایش و ایمنی ساکنین و شهروندان را فراهم آورد. علاوه بر طراحی معماری نمای ساختمان، اجرای نما بسیار اهمیت دارد چرا که در مواردی دیده شده به دلیل اجرای نامناسب، نما جلوه بصری مورد انتظار را به بینندگان نمیدهداجرای نمای ساختمان باید با پلان و نقشه ترسیم و تایید شده از ساختمان هماهنگی و همخوانی داشته باشد. فضای زیرسازی که فضای خالی پشت HPL است علاوه بر تهویه مستمر هوا که مانع از تعرق صفحات میگردد ، باعث کاهش عبور سرما وگرما به داخل ساختمان می شود در نتیجه عایق حرارتی و برودتی برای ساختمان محسوب میشوند. صفر کار و چهار چوب اصلی پنجره ها را پیاده سازی کرده و پس از آن شروع به اجرای احجام نما میکنیم.

نه افسانه درباره نماهای مدرن

لذا توجه به نوع و شیوه اجرای نما از اهمیت زیادی برخوردار است. دیگر شاید وقت آن رسیده باشد که دست از نماهای حجیم و بی روح برداریم و به سراغ نماهای مدرن و پیشرفته برویم. نماهای ساختمانی در شکل دهی شهر نقش بسزایی دارند. از این رو نمای کامپوزیت ساختمانی را میتوان به انواع نمای کامپوزیت پنل معمولی، نانو، رنگی، ضد باکتری، ضد آتش و نمای کامپوزیت طرح چوب تقسیم کرد. پس اگر می خواهید ساختمانی که طراحی کرده اید جلوه ی بیشتری داشته باشد و اصطلاحا نمای آن شسته رفته به نظر برسد در ادامه با آریاز دیزاین همراه شوید تا تعدادی از مهمترین و اساسی ترین نکات اجرایی نمای ساختمان را با هم بررسی کنیم. قبل از اینکه سراغ سایر نکات اجرایی نمای ساختمان بروید این نکته را سرلوحه کارتان قرار دهید که متریال انتخابی شما باید ساخته و پرداخته برای همان اقلیمی باشد که ساختمان در آن مستقر شده است.بدین منظور مطالعه مقاله نمای ساختمان در اقلیم مناطق به شما پیشنهاد می شود. معاون بنیاد مستضعفان پس از این رخداد، مقاومت ساختمان را ستود و اعلام کرد «اگر حریق همان موقع خاموش میشد این بلا سر پلاسکو نمیآمد»؛ همچنین اعلام شد که استاندارد مقررات ملی ایران در هنگام این رخداد، برای یک ساختمان فلزی نزدیک به دو ساعت در آتشسوزی است، اما ساختمان پلاسکو با حرارات بالای ۷۰۰ درجهای، سه ساعت در آتشسوزی دوام آوردهاست و این داغی در مرکزها تا هزار و ۴۰۰ درجه نیز بودهاست. This content was w ritt​en with G​SA C on tent Ge᠎ne ra​to᠎r  DE MO .

ممکن است تصور کنید افراد عادی که از طراحی نمای ساختمان سر در نمی آورند بنابراین متوجه عدم رعایت برخی از نکات نخواهند شد. بنابراین به عنوان یک مجری طرح بسیار مهم است که از نکات اجرایی نمای ساختمان آگاهی داشته باشید و آن ها را مو به مو اجرا نمای سنگ کنید. همچنین رعایت تقارن و تناسب در معماری کلاسیک و استفاده از مصالح سنتی مانند آجر سنگ و چوب از دیگر ویژگی های این سبک است. امروزه استفاده از سنگ های تراورتن و گرانیت به دلیل دارا بودن تنوع در طرح و رنگ توانسته در میان دیگر سنگ هایی که می توان به عنوان سنگ نما از آنها استفاده کرد جایگاه خوبی را کسب نماید . تذکر: نبشی ها تا پایان عملیات نبشی کاری به صورت خال جوش بوده و پس از کنترل نهایی توسط مهندس ناظر بر اجرای نما و تایید آن عملیات جوش اعضا به یکدیگر با توجه به ضوابط جوش استاندار انجام می شود. تعدادی از نبشی ها را به صورت قوطی در آورده و به پلیت های کار شده در کف جوش میدهیم جهت کنترل برش ناشی از وزن نما، همچنین جهت کنترل لنگر ناشی از وزن نما دور تعدادی از ستون های سازه بتنی را تسمه کشی کرده و اعضای اصلی شاسی را به آن ها جوش میدهیم.

لینک های دانلود مربوط به نشریه 714 – دستورالعمل طراحی سازه ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای خارجی ساختمان ها – در ادامه این مطلب در دسترس میباشد. غالباً ، زیرسازی فلزی که شبکه بندی اصلی نمای فریم لس (AGK) را شامل میشود از پروفیل های 40×40 بوده و در سازه های سنگین تر جهت تقویت سازه زیرسازی ، در کمربندی ها از پروفیل هایی با ابعاد و سایز بزرگتر استفاده میگردد. نقشه های فاز2 به همراه کلیه دتایل های اجرایی کار در قالب دفترچه SHOP DRAWING در آتلیه طرح و معماری (AGK)آماده و در اختیار پیمانکارنمای فریم لس قرارداد میشود. 1. سرعت اجرا به دلیل استفاده از تجهیزات آماده بسیار بالاست. این فضای خالی که بین عایق و نما ایجاد میشود، به عنوان عایقی دیگر عمل میکند و به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار مناسب است. معمولا ساب فریم را پیش از نصب پنجره رنگ می کنند تا با مرور زمان زنگ زدگی ایجاد نشود. بتن اکسپوز به معنی بتن نما یا بتن نمایان نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید با کاربردهای جدید ایجاد شده است. استفاده از خطوط عمودی و افقی در نمای مدرن به وضوح قابل مشاهده است و حجم های ایجاد شده معمولا به شکل مکعب و یا مستطیل هستند و استفاده از خطوط منحنی به ندرت در این سبک طراحی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید