9 چیزهایی که باید درباره نمای خشک بدانید

چنانچه طرح پیشنهادی شما از دیدگاه او مورد تایید نبود اجرای این نما در نهایت منجر به اختلافاتی خواهد شد. اما از طرف دیگر شما باید به فکر صرفه جویی در مصرف انرژی باشید. بنابراین در انتخاب نوع متریال مصرفی به این موضوع دقت داشته باشید که این متریال به هدر رفت انرژی دامن نزنند. این موضوع باعث می شود که نمک های موجود در بافت آجر به سطح رویی آن رسیده و ایجاد ظاهری شوره زده در نمای ساختمان بکنند. این موضوع باعث می شود چسبندگی سنگ ها به نمای ساختمان بیشتر شود و نمای ساختمان ساختار مستحکم تری داشته باشید. پیاده سازی نکات اجرایی نمای ساختمان چیزی نیست که بخواهید آن را طبق میل خود انجام دهید یا دور اجرای تعدادی از آن ها را قلم بگیرید. آلومینیوم کامپوزیت، نوعی ورق متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم، یک هسته نسوز (معمولا جنس پلی اتیلن) ،چسب و مواد آلی می باشد. ورق کامپوزیت دارای پوسته های 0? نمای ساختمان مسکونی، علاوه بر محافظت، دارای یک کارکرد مهم و مفید دیگر است که طراح و صاحب ساختمان باید به طور قطع در نظر بگیرد؛ یک نمای ایده آل، با عملکرد عایق حرارتی، باعث کاهش مصرف انرژی می شود. Th​is ᠎data has  been ​do ne  by G SA Conte​nt ᠎Genera᠎to r DE᠎MO.

طرح نمای خشک

فضای خالی که بین نما و عایق قرار دارد خود بهترین عایق حرارتی میباشد لذا این سیستم نقش بسزایی در کاهش اتلاف انرژی دارد. با توجه به گرایش انسان به سمت زیبایی و استفاده از تکنولوژی در جهان مدرن، علم معماری و طراحی نمای ساختمان نیز همسو با این موضوع با شتاب زیادی دچار دگرگونی گشته است، شرکت های زیادی در زمینه طراحی سیستم نمای خشک وارد رقابت شده اند، اما تعداد معدودی چون آرمن طرح و نما با داشتن کادری مجرب و دستگاه های پیشرفته توانسته به عنوان مجری، مشاور و طراح این نما ها باشد. در واقع در این سیستم مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان مستقیما به نمای ساختمان نمیچسبند و با آن فاصله دارند. انتخاب و خرید مصالح مرغوب، علاوه بر اینکه نمای کار را تمیز و شیکتر ارائه میدهد، ماندگاری بهتری نیز خواهد داشت. برای مثال سرامیک های پرسلانی، جذب آب بسیار پایینی و حداکثر تا ۰٫۵ درصد دارند که به همین دلیل هم چسبندگی ملات ماسه سیمان به این نوع از مصالح در حد صفر است. یکی از اصلی ترین نکات اجرایی نمای ساختمان در نظر گرفتن تناسب ها می باشد، به ویژه نقش پنجره در نما که حکم چشمان ساختمان را دارند. عدم انجام این نکته منجر به عدم اتصال سنگ ها به نمای ساختمان و سقوط کردن آن ها خواهد شد.

نمای خشک در ایران

اگر به عنوان یک معمار یا طراح نما مشغول به طراحی نمای ساختمان شده اید اما طراحی داخلی را معمار دیگری انجام داده است باید به سبک و سیاق طراحی او دقت داشته باشید و آن را مورد تحلیل قرار دهید. چرا که هوای موجود در حفره های خالی (cavity) از نفوذ هوای سرد یا گرم از طریق بدنه سرامیک جلوگیری می نمایند و نقش عایق را در ضخامت سرامیک خشک پرسلانی بازی می کنند. هوازدگی، خوردگی، شکستگی، پوسیدگی و شوره زدن نما از جمله معضلاتی است که بی توجهی به این نکته با خود به همراه خواهد داشت. در صورتی که به این نکته بی توجه باشید ممکن است بعد از چند سال نمای ساختمان به نمایی تبدیل شود که قابل تشخیص با روز اولش نباشد. عدم یکپارچگی بین این دو سبک می تواند منجر به پدید آمدن یک ساختمان بی هویت شود. عدم توانایی تنظیم دقیق و رگلاژ یکی از مشکلاتی است که در روش های سنتی نمای ساختمان شاهد هستیم، بروز درزهای غیر همسطح که بدلیل جابجایی سنگ بعد از دوغاب ریزی اتفاق می افتد و باعث خارج شدن از رگلاژ اولیه می گردد که معمولاً هم بدون تخریب نما قابل اصلاح نیست. همانطور که قبلا بدان اشاره کردیم، طراحی نمای ساختمان یکی از بخش های مهم در معماری ساختمان می باشد.

ی ساختمان خود حساسیت بالایی به خرج دهید.

همانطور که قبلا بدان اشاره کردیم نمای هر ساختمان همچون لباسی بنا را پوشش داده و علاوه بر محافظت ساختمان از عوامل خارجی، معرف ویژگی و سبک فضای درونی ساختمان می باشد. از این رو توجه به آن و اجرای اصولی با متریالی باکیفیت از اقداماتی اساسی در جهت بهبود سلامت شهروندان است. بنابراین پیش از اینکه طرح خود را در نمای ساختمان عملی کنید آن را با استفاده از نرم افزارهای طراحی و معماری برای صاحب ساختمان به تصویر بکشید تا او نیز از زوایای طرح مطلع شود. گاهی اوقات از قلم انداختن یک نکته می تواند نمای ساختمان شما را به نمایی زننده تبدیل کند. بنابراین شما باید ر طراحی نمای ساختمان خود حساسیت بالایی به خرج دهید. به همان اندازه که شما باید نکات مهم و ضروری در طراحی نمای ساختمان را بدانید، همچنین باید به طور کامل با مراحل اجرای آن نیز آشنا شوید. نمای زیبا و جذاب علاوه بر این که توجه مخاطبانش را جلب می کند، همچنین نقش مهمی را در سیمای بصری شهر ایفا می کند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد شرکت اجرای نمای سرامیک خشک لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید