7 راه برای تسلط بر نمای ساختمان بدون عرق کردن

برای تشخیص سرامیک و کاشی مرغوب کافی است که سطح دو کاشی را از قسمت لعاب دارشان روی یکدیگر قرار دهید و مقدار فضای خالی بین آن دو را مشاهده کنید. پایههای اسکوپ نصب شده روی سرامیک با ملات (دوغاب) درگیر شده، و همین امر مانع از افتادن آن میشود. لعاب لایهای است که به صورت مایع روی بدنه سفالی کاشی ریخته میشود تا در دمای بیش از 1000 درجه سانتی گراد پخته شده و خلل و فرج سطح کاشی را پر و مانع از نفوذ رطوبت به داخل آن شود. 8. چسب را کمی با آب یا مایع بتن آغشته کرده سپس با کمک کاردك قاشقی و شانه اي در سطح دیوار یا کف می کشیم . 6. مدل کار را با محاسبات ساده ریاضی در ذهنیت تصور و کار را از جاه هایی شروع می کنیم که علاوه بر اینکه میزان پرت کمتر شود ،کاشی هاي بدون برش در مسیر پر دید ترین گوشه ها یا دیوار ها قرار گیرند. یکی از موارد مهم برای داشتن فضای زیباتر، با مقاومت بیشتر و رسیدن به نتیجه مطلوب در اجرای کاشی و سرامیک، استفاده از متریال مرغوب است چرا که کاشیهای درجه 2 و 3 در موارد زیادی دچار لب پریدگی یا اعوجاج هستند و در انتها، نمای نامناسب و غیر هم ترازی را ایجاد میکنند.

سرامیک خشک نمای ساختمان

این لعابها میتوانند سطحی براق، نیمه براق یا مات به کاشیها بدهند. در این شرایط میتوانید اگر نمونه سرامیک سالم را داشته باشید، به راحتی اقدام به کندن سرامیک ضربه خورده و نصب نمونه سالم آن بکنید. پودر بندکشی را معمولاً 24 ساعت پس از نصب کاشی یا سرامیک بایستی روي سطح کار مصرف نمود و در طول 2 روز چندین بار روي بندها آب به آرامی پاشیده شود. شستشوی نمای ساختمان های قدیمی به این علت که مدت زمان طولانی از ساخت و عمر آن میگذرد و هیچ گونه نظافتی روی نمای آنها از سال ساخت تا به حالا انجام نشده است جرم و آلودگی های زیادی را به خود جذب کرده است و کاملا رنگ سنگ هارا تغییر داده است برای برطرف کردن این کثیفی های نما نیازمند دستگاه واترجت 200 یا 300 بار و مواد مخصوص خواهیم شد. دقت داشته باشید همانطور که گفتیم، سرامیکها مقاوم هستند، اما ممکن است در اثر ضربه شدید لب پر شده و با از بین رفتن لعاب موجود روی آن ترکیب رسی یا به اصطلاح بیسکویتی زیر لعاب پیدا شود.

نحوه نصب نمای خشک

سرامیکها بایستی در مدت 10 دقیقه بر روي ملات خمیري نصب گردند و بعد از 24 ساعت که به استحکام نهایی خود رسیدند میتوان بندکشی کرد. مخلوط باید به مدت 15 دقیقه کاملاً مخلوط شود و سپس آن را بوسیله ماله شانهدار مصرف نمود در صورت افزایش مقاومت میتوان مقداري از چسب بتن استفاده نمود. 13. براي بند کشی درزها از مواد سیلیکاتی و ضد باکتریال به جاي سیمان سفید و پودر سنگ استفاده نماییم : چرا که ماندگاري و مقاومت بیشتري داشته و بعلاوه در برابر تمیز کاري هاي متوالی سفیدك و شوره نمی زنند. این قطعات از جنس استیل 304 و ضد زنگ بوده و مقاومت بالایی در برابر فشار و همچنین تماس با مواد خورنده دارند. در حالت استاندارد سطح به ازاء هر متر مربع 2/5 الی 3/5 کیلوگرم پودر چسب سرامیک مصرف میشود. ۴- کاشی معلقی که به خط کوفی مزین میشود. در اولین مرحله قبل از اجرا و نصب هر گونه کاشی و سرامیک، باید وسایل زیر را آماده کنید. ᠎Data h᠎as been generat᠎ed  by behsaznama C on᠎tent  G en erator DE MO!

11. در پایان چسب هاي اضافی را تمیز و ابزار کار و مصالح اضافی را جمع آوري مینماییم. برای مثال سرامیک های پرسلانی، جذب آب بسیار پایینی و حداکثر تا ۰٫۵ درصد دارند که به همین دلیل هم چسبندگی ملات ماسه سیمان به این نوع از مصالح در حد صفر است. یکی از مصالح پر کابرد در نازک کاری ساختمان، کاشیها هستند که از خاک رس تشکیل شده و در انواع لعاب دار و بدون لعاب تولید میشوند. امروزه در بسیاری از نمای ساختمان ها چوب ترموود استفاده شده است که پس از گذشت زمان و تابش شدید نور خورشید به سطوح ترموودی باعث بلند شدن رنگ آن و از بین رفتن براقیت ان شده است که نیازمند بازسازی و تعمیر می باشد. همچنین امروزه دستگاه های پرینتر سه بعدی در حال فراگیر شدن هستند که سرعت و دقت مدلسازی در آن ها بیشتر از دست می باشد. کمی از مخلوط دوغاب سیمانی که تهیه کردهاید (یا دوغاب آماده) را با کمچه دوغاب کاری بردارید و با کمی شتاب، به سمت جداره موزاییکها پرتاب کنید و با حرکت کمچه، باقی دوغاب را در میان جدارههای پیش رویتان، پخش کنید. سرامیکها نوعی از کاشیها هستند که همانند آنها از خاک رس ساخته شده و ممکن است بدون لعاب یا لعاب دار باشند.

معایب نمای سرامیک خشک

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مجموعه ها وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید