6 دلیلی که مردم درباره انتشارات کتاب های موسیقی شما می‌خندند

چقدر در این بیانیه به لزوم رعایت قانون کپی رایت توجه شده است؟ ـ موسیقی یک صنعت است و باید برای هنرمندان و افراد فعال در این حوزه درآمدزا باشد ولی رعایت کپی رایت که یکی از راههای اصلی درآمدزایی اهالی موسیقی است که در ایران رعایت نمیشود و ما حتی یک پلتفرم درست درمان هم برای شنیدن موسیقی نداریم. «قطعاً کجسلیقگیها و نبود دکترین و نگاه راهبردی، زمینه برخوردهای سلیقهای و محدودیتهای بدون علت و منطق را فراهم کرده است؛ نمونه آن خوانندهای مثل مرحوم «حبیب» است که مجوز بازگشت به ایران را به او دادیم ولی اجازه خواندن را نه. به دلیل مشکلات موجود برای هنرجویان مبتدی از جمله مهارت در انگشتگذاری در مواقع اجراهای سریع گیتار و اطلاعات دقیق عملی آکوردها، ابنه روسی روشی را ارائه کرده که در ارتقاء نوازندگی هنرجو در حد اعلا به او کمک کند و برای این منظور اکثر تمرینهای در نظر گرفته شده از اتودهای ملودیائی و ریتمهای مختلف برای دو گیتار تشکیل شده است. بخش دوم:- اجرای يكي از سازهاي موجود در اركستر سمفونيك (به استثناي سازهاي ضربي)- اجرای سه قطعه کامل از دوره­های باروک، کلاسیک و رومانتیک- همراهی پیانو برای متقاضیان غیر از پیانو و گیتار الزامی است.- دشیفراژ (برای سازهای پیانو و گیتار اجرای یک قطعه ناشناخته الزامی است).

حقیقت کثیف در کتاب موسیقی

یاد بگیرید چگونه مکان C وسط را در پیانو و یا در اندازههای مختلف از صفحه کلید بیابید. به صورتی که نت های دست راست روی یک مجموعه از خطوط حامل در کلید سل نوشته می شود و نت های دست چپ روی یک مجموعه از خطوط حامل در کلید فا نوشته می شود. در این بلاد که هر کسی به خود جرات خواندن می دهد و تازگی آنچنان کم می آورند که با سر هم زدن بعضی از هزیان های دوران نادانی اقدام به ضبط به اصطلاح موسیقی رپ که البته بسیاری از اساتید این نوع موسیقی را قبول ندارند و اگر شخصیتی هم این را قبول داشته باشند از روی اصول و حساب و کتاب خاصی و با شرایطی قبول دارند نه میلیون رپ خوان فارسی واقعا جای غرور دارد که یک جوان با سواد موسیقی اصیل ایرانی این جرات رات به خود می دهد و خودنمایی می نماید و باید هم اینچنین باشد و مورد حمایت مسئولین موسیقی و حتی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی ایران باشد آن هم شاگرد استاد شجریان به حتم آرزوی چنین حمایت هایی را داریم . همچنین در اپلیکیشن طاقچه نیز همانند فیدیبو نسخه صوتی برخی از کتابها در دسترس کاربران قرار گرفته است بنابراین اگر وقت کافی برای خواندن کتاب الکترونیکی و فیزیکی ندارید به بخش کتاب های صوتی طاقچه سر بزنید و قسمتهایی از کتاب مورد علاقهتان را گوش کنید تا در صورت نیاز آن منبع را تهیه کنید.

کتاب های موسیقی هنرستان

مترونوم به شما کمک می کند که نت ها را با ارزش زمانی صحیح بنوازید. در حال حاضر هشت دوره رایگان در این سایت وجود دارد، با چند دوره دیگر که برای شرکت در آن ها باید هزینه ی آن را پرداخت کنید. بیشتر این کتابها نوازندگان مبتدی را مخاطب اصلی خود انگاشتهاند؛ یعنی تنها سعی در ارائهی ملودی بدون همراهی صداهای دیگر داشتهاند تا با سادهکردن کارِ نواختن، بیشترین تعداد مخاطب را جذب کنند. رهیافت و نقطه شروع ما خود مسئله فرهنگ عمومی است؛ یعنی ما دستگاه متولی عرصه موسیقی نیستیم که بخواهیم درباره همه مسائل موسیقی تصمیم بگیریم. ـ از اردیبهشت ماه فرآیند کارشناسی خود را در این موضوع شروع کردیم که گروهی از پژوهشگران عرصه موسیقی و پژوهشگران عرصه فرهنگ و ارتباطات در دبیرخانه روی این موضوع کار میکنند. درحقیقت با سیاستهای غلط موجب شدهایم که سخیفترین نوع موسیقی، بیشترین رواج را پیدا کند و اصیلترین و فاخرترین نوع موسیقی، بیشترین محدودیت را داشته باشد. ولی مسئله اینجاست آن چیزی که در حال حاضر در فرهنگ عمومی در عرصه موسیقی رواج دارد، متأسفانه کممایهترین نوع موسیقی است حال بین جوانها باشد، نوجوانها یا میانسالان.

انتشارات کتاب های موسیقی

اتفاقاً وقتی شما کتاب اخیری که از نظرات فقهی مقام معظم رهبری درباره غنا و موسیقی که درس خارج ایشان است انتشار یافته است را میبینید، متوجه میشود که به شدّت نگاه عمیق و رو به جلویی در حوزه موسیقی طرح و بحث شده است؛ ولی مسئله اینجاست نوع سیاست گذاری ما در حوزه موسیقی خیلی جاها مبتنی بر فقه هم نبوده است. ـ درحال حاضر پرطرفدارترین پلتفرم فارسی موسیقی، رادیو جوان است که خارج از ایران کنترل میشود و ما هیچ نقشی در آن نداریم و اصلا هم با ما همسو نیست. زمانی که رسانههای جمعی به این شکل نبوده، مهمترین ابزاری که ارزشهای فرهنگی، اخلاقی و دینی ما را منتقل میکرد، موسیقی بود؛ مثلا زمانی که مرحوم نورمحمد درپور یا مرحوم محمد ابراهیم شریف زاده میخواندند، مضامین اخلاقی و فرهنگ غنی اسلام و ایران را روایت میکردند. برخی از خوانندگانی که بعد از انقلاب اسلامی از ایران رفتند، واقعاً مشکلی نداشتند و اتفاقاً اگر آنها را نگه میداشتیم و حمایت میکردیم، بسیار همگراتر و اخلاقیتر و فاخرتر از برخی خوانندگان فعلی بودند، امّا متأسفانه کجسلیقگیها و رودربایستیها مانع از این موارد شده است. خب این حبیب چه مشکلی داشت؟ Art​icle was created ᠎by GSA Con te​nt Gener᠎ator D em​ov er sion!

دیدگاهتان را بنویسید