6 افسانه درباره نمای سنگ

در روزگاران قدیم با کمبود متریال های مختلف برای طراحی نما، نما همه ساختمان ها به یک مدل و با مواد اولیه آجرهای ساده یا سنگ های یک رنگ بود. همه ما میدانیم که کاشیهای فضای باز متناسب با کاربری و تحملی که میبایست در برابر عناصر گوناگون داشته باشند ساخته میشوند. با این توضیحات، همه کاشیها با هم برابر نیستند. به همین دلیل هنوز هم بسیاری این روش سنتی را به سایر راهها ترجیح میدهند چرا که به آن از نظر مقاومت و سایر آیتمها اعتماد بیشتری دارند. اگر در منطقهای زندگی میکنید که در آن تغییرات شدید دما مانند یخ زدن و ذوب شدن وجود دارد، به یک کاشی در فضای باز نیاز دارید که آن دما را تحمل کند و مقاومت خود را از دست ندهد. دانش نهفته در تولید که شامل گونه های اکسترودی و پرسی بکمک دستگاههای پیشرفته است نام سرامیک خشک را برای آن برازنده نموده و عدم جذب رطوبت توسط این پانلها و امکان حذف ملات باعث شده بدون کوچکترین مشکل بتوان آنها را در ارتفاعهای زیاد و برجهای چندین طبقه با توجه به محاسبات سازهای به کاربست؛ اما نکته مهم در اینجا به خدمت گرفتن افراد متخصص و کاردان است تا مشکلات عدیدهای چون عدم زیبایی، عدم مقاومت کافی سرامیک، جدا شدگی، عدم عایق بودن، هدر رفت سرمایه، صرف زمان طولانی و…

هزینه اجرای نمای خشک

برای اطمینان از اینکه کرم ها تراز با یکدیگر ساخته شده اند . هنگام خرید کاشیهای فضای باز، باید در نظر داشته باشید که کجا از آنها استفاده میکنید. مرحله بعد آخرین کرم است که به فاصله اول و دوم ساخته می شود و توسط شمشه تراز دو کرم سوم و چهارم با یکدیگر تراز می شود . کاشی و سرامیک اگر به درستی و متناسب با کاربری خود انتخاب شود، میتواند بسیار بادوام باشد. نمای بیرونی خانه شما میتواند جذابیت خانه شما را ایجاد کند یا آن را از بین ببرد. قرار گرفتن در معرض نور و شرایط آبوهوایی میتواند عمر و کیفیت کاشی و سرامیک را تحت تاثیر قرار دهد و به همین دلیل برای انتخاب کاشی این بخش از ساختمانها، بسیار باید با دقت عمل کرد. سرامیک و کاشیهای کف برای انواع فضاهای داخلی و خارجی کاربرد دارند. باید قبل از انتخاب کاشی در فضای باز، در نظر داشته باشید که آن را برای پوشش دیوار انتخاب میکنید یا پوشش کف و بر همین اساس باید نکتههای مهم و کاربردی هر یک مورد توجه قرار گیرد. یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که سیمان پرطرفدار برای نما جای خود را به دیگر نماها داده است، این می باشد که تنوع نداشته و برای هر ساختمانی باید مجدد رنگ مورد نظر را به روی آن اعمال کرد.

به همین دلیل برای بازسازی و ترمیم نمای ترموودی قبل از انجام هر کاری باید کاملا شستشو شود که شرکت آرین ایراتا کلیه فرآیند شستشوی نما ترموودی و بازسازی سطوح ترموودی را انجام می دهند. 1-برای کرم بندی بر روی دیوار باید شاقول را بر سطح دیوار قرارداد تا بتوان ضخامت کرم را برای ریسمان کاری تعیین نمود .2-با توجه به ارتفاع دیوار محل هایی که بایستی کاشی شود که معمولاً 3 متر می باشند ، در این صورت کرم با نشانه را در ارتفاع 80/2 سانتیمتری مانده به سقف انداخته و آن را کرم a می نامیم . اما در صورتی که این منطقه نور خورشید زیادی دریافت کند، باید کاشیهای تیره رنگ را انتخاب کنید. ابتدا از یک ضلع شروع می کنیم ، کرم تخت را در ابعاد 10×10 سانتیمتر و به ضخامت 2 سانتیمتر با ملات سیمان و توسط ماله به طور مسطح می سازیم و اطراف کرم را به اصلاح می کشیم (پخ می کنیم) تا کرم از روی سطح دیوار جدا نشود در ضمن کرم را طوری می سازیم که سطح آن از هر طرف کاملاً تراز باشد .

تعریف کرم : کرم به یک نشانه 10×10 سانتیمتری گچی یا سیمانی که سطح روی آن مبنای آستر ملات سیمان یا اندود کاری یا کاشیکاری گفته می شود. روش کار در اینجا به این صورت است که مواد مینرال را داخل مخزن پیستوله ریخته و با وارد کردن فشار مواد روی سطح مورد نظر قرار می گیرد. هنگام پیدا کردن کاشی سرامیکی که مد نظر دارید، حتما مطمئن شوید که برای نصب کف مناسب است یا خیر. سرامیک های طرح سنگ یکی از متریال های تزئینی برای نماکاری ساختمان ها هستن. به عنوان مثال درخصوص چگونگی استفاده از آجر در نمای ساختمان تاکید شده پس از احداث دیوار پشت باید با مفتول و اتصال مناسب، خطر ریزش مهار شود یا آنکه درخصوص نمای سنگی تاکید شده باید با مهار مناسب از جداشدن و فروریختن هنگام زلزله جلوگیری شود. یک نما در صورتی از طراحی ایده آل برخوردار است که پرتی و فضاهای هدر رفته در آن به چشم نخورد و کاملاً اصولی و با رعایت استانداردهای لازم طراحی شده باشد. انتخاب رنگ سفید به دلیل بازتاب بالای نور خورشید بود و انتخاب چوب به این دلیل بود که از ظرفیت حرارتی بالایی برخوردار است و می تواند نوسانات دما را در داخل ساختمان کاهش دهد. This ​po st has been written  by behsaznama Cont​ent  Generator DEMO!

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نما لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید