5 حقایق تکان دهنده درباره نمای سنگ که توسط یک متخصص گفته شده است

۴-از تابش مستقیم آفتاب به نما با پرده یا حجاب در حین اجرای نمای سنگ جلوگیری شود. از آنجایی که نمای شیشه ای ویلا فضای داخلی ویلا را به محیط بیرونی آن متصل می کند، تفاوتی ندارد که متراژ خانه یا ویلایی که برای آن نما طراحی و اجرا می شود، پایین باشد یا بالا. طراحی نمای آجری به دلیل بالا بودن تنوع آجرها بسیار متنوع است و یک معمار با توجه به سلیقه خود می تواند زیباترین طرح را اجرا کند. برخلاف تصور عموم که لوکس بودن به معنای بالا بودن ارزش ریالی آن است در لغت نامه معنی لوکس آرامش و آسایش است. صنعتِ شیشه با قدمتی ۴۰۰۰ ساله امروزه به کمکِ تکنولوژیِ پیشرفته نقش و کاربردِ بسیاری یافته است. با توجه به قوانین موجود در آیین نامه اجرایی هر فرد نمی تواند به صورت مستقل در نمای واحد مسکونی خود به صورت مستقل تغییری را ایجاد کند. نصب نمای کرتین وال بسیار آسانتر از نصب سایر نماهای ساختمانی است. مقدار ماسه و سیمان در ملات سه به یک است ابتدا باید فاصله بین دو شمشه با ملات پر شود. در کاربردهای پیش ساخته که با عایق حرارتی مطرح می شود ، نیازی به روکش غیر از پوشش دهی نیست. Data has been c​re at​ed ᠎wi​th the ​help of behsaznama Con​tent Generat or Demov᠎ersion.

نمای خشک مدرن

طراحی و اجرای نما یکی از مهم ترین بخش های معماری است. هر سرزمینی دارای سنت های خود بوده و معماری بومی خود را می طلبد. اصول معماری و مهندسی به طور کامل در آن رعایت شده باشد. به طور کلی خمکاری ورق فلزی به دقت و تخصص، مهارت، دانش و ابزار مناسب نیاز دارد. جهت تولید ورق های کامپوزیتی ابتدا شیت خام برش خورده میشود. زمانی که ورق ها، آماده شدند، توسط پیچ یا پرچ، آنها را در مکان مناسب نصب میکنند. میتوان پنجره ها را در گروههای کوچکتر ترکیب شده که شکل مشخصی را ایجاد میکنند دسته بندی کرد. برای رویه، نیز توسط اجزای موقت یا دائم، قالب شکل را ایجاد کرده و رویه را پرداخت میکنند. جهت بهتر شدن شرایط اتصال بین آستر و رویه، در بخش پرداخت شده آستر، شیار و شکاف ایجاد میکنند. ما در این مطلب به شرح نکات طراحی و اجرای نما خواهیم پرداخت. این یعنی در حین طراحی نما باید به نحوه اجرای آن نیز توجه نمود.

قیمت نمای خشک

از جمله این نماها که زیبایی بی نظیری به ساختمان می بخشد می توان به نمای کامپوزیت لانه زنبوری اشاره نمود. تمامی این مراحل نیاز به دقت بالایی داشته و نمی توان بدون تجربه یک نمای قابل قبولی را اجرا کرد. سنگدانه ها و مواد اولیه ای که در مصالح متریالهای نماسازی استفاده میشوند باید تمیز و بدون هیچ گونه نا خالصی مانند گل و خاک و همچنین ناخالصیهای معدنی و دیگر مواد زاید باشد و بافت و مقاومت بالایی از خود نشان بدهد . از مقاومت بسیار بالایی در مدت زمان طولانی برخوردار می باشد. نمای ساختمان نقش بسیار زیادی در این خصوص ایفا می کند. برای نمای کامپوزیت، یکسری عملیات مانند زیرسازی، شاسی کشی، شیت بندی و مونتاژ باید انجام شود. در زمان وقوع زلزله یا به علت اختلاف ضرایب انبساط ، سنگ جدا شده و سقوط کند.بنابراین بهتر است همه سنگ های گرانیت یا مرمریت اسکوپ شوند.این امر در مورد سنگ های تراورتن بخش هایی که سنگ قفل و بسته نشده بوسیله، یک قطعه سنگ انجام میشود. سطحی که سنگ تراورتن خود را نصب می کنید باید صاف و تمیز باشد، پس برای آماده کردن آن زمان صرف کنید. نمونه ای از نمای کامپوزیت را در عکس زیر مشاهده کنید.

و در یک جمله می توان گفت طراحی نمای هوشمند به طراحی نمایی گفته می شود که به تغییرات محیط واکنش می دهد. می توان گفت که نئوکلاسیک ها از طرح های کلاسیک در سبک مدرن استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت کیفیت طراحی یک ساختمان نه تنها بر زیبایی خود ساختمان، بلکه روی سیمای شهر تاثیر دارد. بنابراین لبه بام نمیتواند بدون تفاوت با دیگر قسمت ها در آسمان رها شود. نماهای آلومینیوم اکنون به شدت با جنبش مدرنیستی در ساخت ساختمانها و به ویژه سبک بین المللی که در اواسط قرن بیستم محبوبیت پیدا کرده بودند، مرتبط شدند. در این دستورالعمل ضوابط طراحی و اجرای نماهای مختلف تحت اثر بارهای وارد برآن نظیر بارهای لرزه ای، باد، ضربه و نیز عوامل محیطی که روی دوام و پایداری نما تاثیرگذار است بیان شده و راهکارهای مناسب برای مهار آنها ارائه شده است. آنچه ممکن است تا حدّی متظاهرانه به نظر رسد، ولی باید اذعان داشت که کژفهمی ها و سوء تعابیری که در کاراست که اینگونه روشنگریها را به چیزی ضروری بدل میسازد. ᠎Th᠎is h​as be​en c​re​ated  with G SA C​on tent Gen​erator​ Dem᠎over sion᠎!

نما های خشک

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد قطعات نمای خشک لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید