5 ایده‌های شیک برای نصاب نمای سرامیک خشک شما

از آنجایی که سیمان رنگ تیره ای دارد باعث میشود سرامیک به سمت تیره شدن و حتی سیاه شدن برود. این سبک از طراحی نما، در برابر تغییرات دمایی، مقاومت بسیار بالایی دارد. از جمله دلایلی که باعث تولید و ساخت این نوه محصول توسط انواع تولید کننده ها شده است، می توان به صرفه جویی در هزینه های نما، انواع انرژی ها و غیره اشاره کرد که از نظر اقتصادی نیز برای کشور و حتی خریداران بسیار به صرفه تر و مناسب تر است. شیشه­های آبدیده یا گرما دیده را می­توان در نمای شیشه­ای اسپایدری استفاده کرد و ضخامت بسیار مناسب شیشه­ها ۱۲ میلیمتر است. برای مثال سرامیک های پرسلانی، جذب آب بسیار پایینی و حداکثر تا 0.5 درصد دارند که به همین دلیل هم چسبندگی ملات ماسه سیمان به این نوع از مصالح در حد صفر است. در شرایط آب و هوایی سخت مانند باد و باران مقاوم بوده و امکان سقوط مصالح به صفر نزدیک است. در نصب خشک سنگ نما، فضای خالیای به میزان تقریبی ۳۰ تا ۴۵ میلی متر بین جدار خارجی دیوار و سنگ نما واقع میشود که منجر به وجود یک لایۀ هوایی بین دیوار و سنگ نما میشود و به عنوان عایق حرارتی عمل میکند.

جزئیات اجرای نمای سرامیک خشک

Content h᠎as ​been c​re ated  with t he help of behsaznama Con​te᠎nt Gen erat᠎or DEMO.

ابتدا یک سازه که عمدتا قوطی آهنی بوده ( به عنوان مثال قوطی ۸×۴) را روی نما و با اتصال گرفتن از سقف ها ایجاد می نمایند سپس پروفیل های عمودی و افقی روی این استراکچر متصل می گردند. در این روش ابتدا یک سازه که عمدتا قوطی آهنی بوده ( به عنوان مثال قوطی ۸×۴) را روی نما و با اتصال گرفتن از سقفها ایجاد مینمایند، همچنین یک نوع پروفایل بصورت عمودی به نام Runner وجود دارد که حالتی کشویی داشته و کلیپسهای نگهدارنده سرامیک در آن قرار میگیرد و لبه دیگر کلیپس سرامیک را در جای خود نگاه میدارد. بنابراین انجام این روش نیاز به مهارت و توجه ویژه دارد. نصب راحت و نگهداری کم: به دلیل اینکه نصب این نوع سازه ­ها زمان کمی برد در پروژه ­های مختلف مخصوصا مواردی که با کمبود زمانی مواجه هستند بکار گرفته می­شوند ضمن اینکه اگر از قبل درب­ و پنجره­های uPVC داشته باشید نیز مشکلی نبوده و می­توان در ساختار آن قرار داد. سازه ای که در این روش استفاده می شود علاوه بر پروفیل های عمودی دارای پروفیل های افقی نیز می باش که سرامیک توسط اتصالاتی که به روشهای مختلف در پشت آن نصب می شود بر روی این پروفیل های افقی سوار می شود.

تمیزکردن سرامیک

در زیر به روش های مختلف نصب سرامیک پرسلانی به روش Invisible یا پنهان می پردازیم. در روش نصب خشک سرامیک نما پنهان INVISIBLE نیز بهتر است نما و سطح بیرونی ساختمان توسط دوربین برداشت شده و تمام مختصات آن مشخص شوند. در روش نصب خشک سرامیک نما پنهان INVISIBLE ، سرامیک پرسلانی که دارای دیتیل های متعددی می باشد قطعات نصب از منظر بیننده قابل رویت نیست و همه اتصالات در پشت سرامیک مخفی می ماند. البته از دیگر مزایای روش های خشک که تأثیر زیادی بر زمان اتمام پروژه ها دارد امکان شروع نما با فاصله ای اندک از پایان یافتن اسکلت ساختمان می باشد. علاوه بر مصارف خانگی و روزمره، چسبهای پلی اورتان کاربرد صنعتی گستردهای دارد. ثبت شرکت کاشی و سرامیک و سفال با مسئولیت محدود در ایران نیز بسیار متداول است و کارآفرینان و فعالان این حوزه در سالهای اخیر استقبال گستردهای از آن کردهاند. شرکت آرمن طرح و نما با در اختیار داشتن تیمی متخصص از معماران، نصابان و مهندسین بسیار حرفه­ای و متخصص در زمینه محاسبات، ساخت و نصب نمای شیشه­ای اسپایدر یا نمای اسپایدری یکی از بزرگ­ترین و معتبرترین شرکت­های داخلی در زمینه ارائه این خدمات محسوب می­شود.

در این روش سوراخهایی در پشت سرامیک به کمک مته ایجاد میشود پس از ایجاد سوراخها در انتهای آنها قطعات نصب یا کلیپس ها به سرامیک پیچ شده و سپس اسلب سرامیک را بر روی نما سوار میکند. در این سیستم با استفاده از دستگاه های مخصوص در محل تعیین شده با عمق قابل کنترل، متناسب با نوع و ضخامت سرامیک، سوراخی که انتهای آن به اصطلاح پافیلی می شود ایجاد می گردد و کلیپس ها با استفاده از انکرهای آلیاژی به پشت سرامیک ها متصل شده و پلاک ها بصورت هنگ بر روی پروفیل های آلومینیومی افقی نصب و رگلاژ می گردند. در این روش ها گیره های فلزی نگهدارنده بر روی پروفیل های فلزی قرار می گیرند, مطالب بشتر اما پس از اتصال سنگ به گیره بر روی سطح کار نمایان می شوند. ، اهمیت دارد. پس اگر تمام این موارد را رعایت کردید، اما از مشاوره و طراحی نماهای مدرن غافل شدید؛ انتظار نداشته باشید همه چیز همان طور که دوست دارید، پیش برود! حتماً پس از نصب کیفیت کل سازه نما مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد. سرامیک نما بیشتر برای نمای خارجی ساختمان ها مخصوصا در مناطق سردسیر مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید