4 راه‌ها کرتین وال که ممکن است رانده شود شما ورشکست شدید – سریع!

در ادامه مقاله سعی بر آن خواهیم داشت شما را با انواع سیستم های نما و ویژگی های هر یک آشنا سازیم لطفا با ما همراه باشید. با گذشت زمان این روش پیشرفتهای چشمگیری داشته و در اکثر پروژهای مهم مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت عمده ای که میان این سیستم با سایر سیستم های کرتین وال وجود دارد، آماده شدن در کارخانه و سپس قرارگیری روی نمای ساختمان به صورت نماهای مدرن پازل است. اگر چه طراحی و اجرای نمای ساختمان وال ستاد آلدر دایره ای است، اما از پانل های نمای شیشه ای کرتین وال مثلثی که در شبکه های الماس شکل گرفته اند استفاده شده است. شیشه های شفاف به طور معمول گسیلندگی ( ضریب گسیل ) حدود 0.85 دارند، اما گسیلندگی شیشه ی کم گسیل، در سطحی که پوشش کم گسیل بر آن نشانده شده است، می تواند تا میزان 0.05 کاهش یابد. سیستم نمای خشک نوعی از نما است که در دهه هفتاد میلادی توسط مهندسین آمریکایی جهت برجهای بلند طراحی شد و در بیشتر ایالات این کشور مورد استفاده قرار گرفت و بعد از چندین سال به دلیل کاربرد بالا و منطبق بودن با استانداردهای جدید ساختمانی وارد ایران شد.

سرامیک پرسلانی

نمای ساختمان جدید جی اف ار سی (GFRC) ، متریالی ترکیب شده از شن و ماسه ریز، سیمان، پلیمر ( غالبا پلیمر اکریلیک) آب ، مواد افزودنی و در نهایت الیاف شیشه است که توانایی بسیار بالایی را در برابر کشش به وجود می آورد. زیرا بناهای بسیاری در شهرها وجود دارند که نیاز دارند تا با نمای دیگر محیط خود هماهنگی خاصی داشته باشند. به این ترتیب، طراحی نماهای مختلف ساختمانی باید با یکدیگر هماهنگی زیبایی داشته باشند. در نمای شیشه ای فریم لس یا همان نمای شیشه ای یوچنل با استفاده از پروفیل های فلزی، سطح نما را شبکه بندی می کنند و فریم نما داخل این شبکه ها قرار می گیرد. و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت سالکو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. برای توضیح بیشتر کافی است که بدانید ساده ترین نوع سیستم های سازه ای نما لوله است که در نماهای کوتاه و به خصوص در ایران برای کاهش هزینه های نما از آن استفاده می شود. یکی از محبوب ترین و مدرن ترین انواع نمای اجرایی در سازه های مختلف می باشد. نمای کرتین وال فیس کپ: در این نما پس از نصب لامل های عمودی و افقی شیشه های نمای ساختمان در فضای بین لامل ها قرار داده شده و پس از آن مصالحی به عنوان درپوش و اتصال مخفی با دماغه لامل، سبب محکم و ثابت شدن شیشه های در جای خود می شوند.

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

Da ta was created wi​th the he lp of G SA C onte​nt  G en er ator  DEMO!

نه بسیار ساده مسائل میتوانید انجام دهید برای صرفه جویی با کرتین وال

نمای کرتین وال شیشه ای در انواع گوناگونی تولید میشود که میتوان به دو گروه اصلی آن یعنی سیستم یونیتایز و سیستم لامل اشاره کرد. در مکان موزه لوور پاریس، برای ساختمان ورودی اصلی موزه لوور، ساختمانی به شکل هرم و به ارتفاع تقریبی ۲۱ متر متشکل از ۶۷۳ پنل شیشه ای ایجاد کرده اند. این مصالح در طراحی مدرن نمای ساختمانها عمدتا به عنوان پوستهای به سازه اصلی وصل شده و علاوه بر کنترل ورود و خروج انرژی، از چارچوبهای رایج طراحی نما نیز گام را فراتر می نهند. علاوه بر این از دیگر مزایای استفاده از نماهای شیشهای مدرن آن است که کمک میکند تا ایمنی ساختمان بالاتر رفته و بنا عایق صدا نیز داشته باشد. وجود نمای شیشه ای دوم برای ساختمان باعث محافظت و عایق بندی ساختمان در برابر شرایط جوی، محیطی و آلودگی صوتی می شود. با توجه به ویژگی های هرکدام از سیستم ها شما می توانید سیستم متناسب با شرایط پروژه خود را انتخاب کنید.

بیش از حد شلوغ؟ این نکات را برای ساده کردن نمای خشک خود امتحان کنید

این نوع نما از جذاب ترین نماهای مدرن است که تولید آن به صورت کاملا صنعتی است و با شرایط تعبیه ای که دارد، انعطاف پذیری بسیار ویژه ای در برابر زلزله و نشت های احتمالی ساختمان پیدا می کند. هنگامی که استفاده از سبک های مدرن ساختمانی گسترش پیدا کرد،این نوع نما هم کاربرد بسیاری پیدا کرد. در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی در این حوزه شاهد رواج پیدا کردن اجرای نمای شیشه ای برای ساختمان ها هستیم. منظور سیستم نمای خشک است که با تکنولوژی به روز تولید شده تا نماهای ساختمان های ما ظاهری زیبا و با کیفیت داشته باشند. شرکت سالکو برای تولید تخصصی انواع نماهای مدرن و شیشه ای، از مدرن ترین تکنولوژی های اروپایی بهره برده و مجری انواع نماهای شیشه ای است. نماهای شیشه ای و یا نمای کرتین وال ها ساختمان می توانند به مانند یک عایق آتش مانع از پخش شدن آتش سوزی در بین طبقات شوند و از سرعت آن بکاهند. سیستم های اجرایی کرتین وال شامل گونه های کرتین وال یوچنل u-channel یا کرتین وال فول فریم لس Full Frameless، کرتین وال فیس کپ Face cape و کرتین وال یونیتایز می شود. نمای کرتین وال یکی از سیستم های مدرن نمای ساختمان است و جز بهترین نماهای شیشه ای با ساختار خود ایستا محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید