3 نمونه‌های مسحورکننده نمای سنگ

به گفته این کارشناس معماری، لذا مشاهده می شود که یک انتخاب و یا یک نسخه برای انتخاب مصالح نما وجود ندارد؛ اما نکته اساسی این است که در انتخاب هر مصالح و متریالی، باید الزامات و نکات اجرایی و ضوابط و مقررات در جهت حصول به کیفیت و ایمنی رعایت شود. در این سیستم ابتدا به صورت مستقل و با استفاده از چسب یا اتصالات مکانیکی، یک لایه عایق حرارتی به بدنه ساختمان متصل می شود. در صبح پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، طبقههای هشتم و نهم این ساختمان گرفتار آتش شدند و در ساعت ۷:۵۹ نیز آتشنشانی تهران گزارش رخداد را دریافت کرد. در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارچوبهای فلزی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب میشوند و نیز به دلیل امکان آمادهسازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش مییابد. ۴-از تابش مستقیم آفتاب به نما با پرده یا حجاب در حین اجرای نمای سنگ جلوگیری شود. 4- در ساختن نماهای بتنی، سیمانی و /اجری باید از سیمان ضدسولفات استفاده شود تا از آسیب دیدگی و تخریب نما جلوگیری شود. چنان چه المانی از پوشش نمای خشک آسیب ببیند، به راحتی می توان قسمت کوچکی از پوشش و نما را باز کرد.

قیمت اجرای نمای خشک

​This h as ᠎been cre᠎ated by behsaznama Cont ent Ge​nerato r  DEMO.

درآمد خود را با این 5 نکات مربوط به شرکت طراح و مجری نمای خشک دو برابر کنید

در صورت انجام این کار حتما باید از رنگ های پایدار در برابر عوامل جوی استفاده کرد، چون این بست ها در معرض آسیب دیدگی بر اثر عوامل جوی قرار دارند. 3- برای ساختن نمای ساختمان با آجر باید از آجرهای مخصوص به این کار استفاده شود. که ادامه به آن می پردازیم.میزان دسترسی به مصالح مورد استفاده در نما یکی از این عوامل است در مناطقی که دسترسی زیادی به مصالح به کار رفته دراین نما وجود دارد قطعا این نما انواع روش های نمای خشک ترجبح بیشتری دارد. در واقع قبل از آن که نما نصب شود روی سطح رویه ساختمان عملیاتی انجام می شود که بسته به نوع سیستم ممکن است به صورت سوراخ و یا شیارهایی در پشت یا لبه های رویه باشد. که متوجه پوسته خارجی می باشد، متوجه خود ساختمان نخواهد بود. نمای خشک متشکل از لایه های متعددی است که شامل پوسته بیرونی، فضای داخلی تهویه پذیر، لایه عایق حرارتی و دیواره داخلی ساختمان است. در کل ظاهر یک بنا باید با ساختمان های مجاور همخوانی و هارمونی داشته باشد. نکته جالب توجه دیگر این که با اجرای یک نمای زیبا و با کیفیت ارزش ساختمان نیز افزایش پیدا می کند. Th᠎is da ta has  be en w᠎ri​tt en by behsaznama Con te nt G᠎en​erat or  DEMO !

بطور کلی نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه ای ازسیستم سازه های فلزی ، کابلی و شیشه ای می باشد که با توجه به کاربری ساختمان ، بارگذاری و هزینه از آنها استفاده می شود. به دلیل استفاده از عایق حرارتی در سیستم نمای خشک می توان اعلام کرد که این نما جلوی اتلاف انرژی ساختمان را گرفته و باعث کاهش هزینه ها می شود. برای ساماندهی به این وضع آشفته ،دفتر معماری و ساختمان معاونت شهر سازی و معماری شهرداری تهران ضوابط عام نمای ساختمان را تدوین کرده است . پلاستر سیمانی در واقع نقش زیرساز را دارد و کمک میکند تا مصالح آغشته به چسب، به نحو بهتری به دیوار بچسبد. این لایه نقش عمده ای در انعطاف پذیری وعایق سازی ورق کامپوزیت آلومینیومی در مقابل صدا وحرارت ایجاد می کند. در حقیقت در نمای خشک، نوعی سیستم نصب سبک با اتصالات مکانیکی جایگزین ملات برای نصب نما به ساختمان می شود. نمای مدرن آراد، به عنوان مجری نما و پیمانکار نما با داشتن مهندسان و معماران نمای خشک توانایی اجرای انواع نمای مدرن ساختمان نظیر نمای کرتین وال (کرتنوال)، سرامیک خشک پرسلانی، آلومینیوم کامپوزیت، نمای شیشه ای اسپایدر، اسکای لایت، تراکوتا، استرچ متال و پوسته دوم نما (پانچ متال) را دارد.

بنابراین بین دیواره اصلی ساختمان و مصالحی که برای پوسته ساختمان استفاده می شود، فاصله ای تعیین شده وجود دارد. نقشه های مدرن معماری با انواع طراحی های نما تزئین شده و نورپردازی به آن، به ساختمان شور و شوق می بخشد. 7- قبل ازاجرای نما باید سطح زیرین آن آماده شود که این امر بستگی به نوع نمایی دارد که قرار است اجرا شود. 5- برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل دیوار نما و دیوار زیرین آن باید عمل بندکشی بصورت صحیح و اصولی با استفاده از ملات ریزدانه و پرمایه انجام شود. 2- قبل از پیاده سازی کردن نمای آجری ابتدا باید عمل زنجاب کردن صورت گیرد تا از جذب آب ملات توسط آجر جلوگیری شود. از طرفی در نمای خشک از ملات و دوغاب استفاده نمی شود و این خود صرفه جویی در هزینه است. برخلاف روش های سنتی، در این سیستم برای اجرای نما خبری از ملات نیست. از این جهت می توان این نما را عایق صوتی و حرارتی در نظر گرفت. Th​is ​post w as w ri tten by G SA᠎ Con᠎tent Gene᠎ra tor DEMO.

دیدگاهتان را بنویسید