3 نمای سنگ خطا بهتر است هرگز بسازید

شما می توانید برای اجرای نما از آجرهای مختلف سوراخ دار ، نسوز و پلاکی استفاده کنید که تمامی محصولات در فروشگاه آجر کسری مریخی پور موجود می باشد. اما از طرف دیگر شما باید به فکر صرفه جویی در مصرف انرژی باشید. اما بهطور کلی میتوان آنها را به چند دسته تقسیمبندی کرد. نمای سنگی ساختمان از انواع نماهای بیرونی پرطرفدار هستند و از آنها اغلب برای نمای ساختمان های دوبلکس و چند طبقه و ویلایی و آپارتمان های لوکس استفاده می شود. بنابراین میتوان گفت که اولین نماهای خشک بهصورت سنگی ساخته شدند. پس اولین گزینه این است که ساختمان مورد نظر شما در چه مکانی قرار گرفته دارد. سرعت اجرای این نما بالاست و در کمترین زمان ممکن می توان آن را بر روی سطح خارجی ساختمان اعمال نمود. به همان دلیل استفاده از نهایت تراکم ممکن . یکی از مهمترین مسائلی که در حوزه اجرای نما وجود دارد، در نظر گرفتن بافت محله و یا همان بافت شهر می باشد. در نهایت صرفه اقتصادی نمای سنگی باید بررسی شود. Th​is a rtic le has be en wri​tten ᠎by behsaznama C on te᠎nt Gen​er᠎ator ​DEMO!

نحوه نصب نمای خشک

نمای خشک آجری و سنگی دو نمونه از متداولترین نماهای خشک هستند، اما در ادامه با انواع دیگری نیز آشنا میشویم. در این مقاله به معرفی انواع نما خشک میپردازیم و ویژگیهای مختلف آن را مورد بررسی قرار میدهیم. در ادامه به معرفی کامل نما خشک ساختمان نما سرامیک میپردازیم. در ادامه برخی از روش های اجرای نما را معرفی می کنیم. پس از اینکه عملیات تولید و مونتاژ ورقها به اتمام رسید آنها را با توجه به نوع روش اجرایی توسط پیچ و یا پرچ در محل نصب می کنیم. در طراحی به شیوه ی مدرن، از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به صورت ساده استفاده می شود مثلا چوب برای بیان شخصیت طبیعی خود اغلب به جای رنگ آمیزی ، با رنگ طبیعی خود در نمای مدرن استفاده میشود. امروزه چوب به عنوان یک متریال سطح بالا یا Luxurious در طراحی و اجرای نماهای ساختمانی استفاده میشود. اگر ساختمان، پنجره های معمولی دارد یکی از راه های کم هزینه، استفاده از نوارهای ال ایی دی مخفی است که بالا و پایین پنجره نصب می شود.اهمیت نورپردازی در معماری بسیار زیاد است. بنابراین اگر به دنبال یک نمای ساختمانی مقاوم، زیبا و خوش قیمت هستید این متریال انتخاب مناسبی بهحساب میآید.  Th is con᠎te​nt was do​ne ᠎by G​SA Con te nt Gener ator DEMO​!

تنوع متریال مورد استفاده: افرادی که نمای خشک را برای ساختمان خود انتخاب میکنند، تنوع گستردهای از مواد مختلف را در اختیار خواهند داشت. از آنجا که در این سیستم اجرای نما، نصب قطعات نما و ریل¬ها طبق نقشه اجرا می-شود بنابراین اجرای این سیستم نیاز به کارگر حرفه ای ندارد. 2.عدم نیاز به کارگر حرفه ای جهت نصب : اجرای سیتم نمای خشک در ابتدا نیاز به مطالعات مهندسی دارد و به غیر از مهندسین ناظر پروژه، پرسنل اجرایی دیگر می توانند کارگران ساده آموزش دیده باشند. در ارتباط با نمای ترکیبی بیشتر بخوانید. این ترکیبی از آسترهای عمودی است که از تخته های چوبی ساخته شده و با پوشش افقی و دارای شکاف ساخته شده است. تخته های چوبی موازی و عمودی که در طول طراحی به کار رفته اند ، برجسته بودن سازه را بیشتر نشان می دهند. انواع روش اجرای نما ، اجرای نما در ساختمان ها معمولا به سبک های مدرن و کلاسیک می باشد، همچنین از متریال های گوناگونی استفاده می کنند. این می تواند سبک کلاسیک ، سنتی یا سبک مدرن و مینیمالیستی باشد. طراحی نمای مدرن موزه گوگنهایم نیویورک، که یک موزه هنری مشهور بینالمللی و یکی از شاخصترین نمادهای معماری قرن بیستم است، بسیار خاص می باشد.

از آنجایی که سنگ یکی از پر کاربردترین ابزارها در ساخت نمای خارجی و تزیین نمای داخلی محسوب می شود که از گذشته تا امروز مورد استفاده و اجرا در نمای ساختمان توسط معماران و مهندسان قرار گرفته است. پیمانکار نما میتواند در نمای سیمانی از سیمان و دانهبندی رنگی نیز استفاده کرد. اما این روش معایب خاصی هم میتواند داشته باشد که عمده آنها به عدم رعایت اصول نصب و همچنین استفاده از متریال نامرغوب مربوط میشوند. امروز اما از متریال مختلفی برای نمای خشک ساختمانها استفاده میشود. در سالهای اخیر گاهی اوقات از فریم های اهنی جهت ساخت نمای کرتین وال استفاده میشده، اما به دلیل هزینه و وزن بالا این فلز رایج نبودهاند. طراحی حرفهای پلانها باعث خواهد شد شما در خانه خود احساس راحتی بیشتری کنید، همچنین یک پلان حرفهای استفاده بهینه از فضاها را به دنبال خواهد داشت و فضای منزل شما را بزرگتر از آنچه هست نشان خواهد داد. شرکتهای معماری انواع نمای خشک را طراحی و تولید میکنند و از آن برای نمای بیرونی ساختمانها استفاده مینمایند. آیا بدنبال طراحی نما خانه مدرن هستید تا حضور خانه خود را در خیابان خود از بیشتر جلوه دهید؟ کاهش زمان اجرا: برخلاف تصور عمومی که وجود دارد، اجرای نمای خشک پیچیدگی کمتری در مقایسه با نماهای سنتی دارد و در زمان کوتاهتری انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید