10 مسائل همه دارای نمای مدرن هستند – دریابیم که چگونه حل آنها

نمای ساختمان که به انگلیسی به صورت Building Facades نوشته میشود، به نمای بیرونی ساختمان گفته میشود که بیشترین جلوه را به ساختمان میدهد؛ از این رو کلمه نما (Facade) در اصل ریشه در کلمه ایتالیایی facciata دارد. از این رو نمای این قسمت پر اهمیت است و مصالح مورد استفاده در این قسمت باید نسبت به بقیه ساختمان با دوامتر و مستحکم تر باشد تا عابر در نگاه به نمای ساختمان احساس ثبات کند. نمای مدرن را می توان با طراحی خلاقانه و جسورانه شناخت و همیشه می توان انتظار شگفتی هایی را در آن داشت. یکی از چالش هایی که معماری امروز با آن سر و کار دارد طرح این سوال است که حضور نور و تاثیر نور در ساختمان چه هوشمندانه و چه غیر هوشمندانه معنایی فراتر از نور روشنایی داشته باشد و الگوی صحیحی از بکارگیری نور در راستای ایجاد زیبایی که به طور مستقیم در ارتقای کیفیت زندگی تاثیر گذارد.

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

᠎This ​po st was gener at ed wi th behsaznama ​Content  Gene ra to᠎r DEMO !

بنابراین او در خانه هایی که با بلوک های سیمان تزئین شده بود کار کرد، که بعداً به نام اهرام تمدن باستان “سبک مایان” نامگذاری شد. معاون بنیاد مستضعفان پس از این رخداد، مقاومت ساختمان را ستود و اعلام کرد «اگر حریق همان موقع خاموش میشد این بلا سر پلاسکو نمیآمد»؛ همچنین اعلام شد که استاندارد مقررات ملی ایران در هنگام این رخداد، برای یک ساختمان فلزی نزدیک به دو ساعت در آتشسوزی است، اما ساختمان پلاسکو با حرارات بالای ۷۰۰ درجهای، سه ساعت در آتشسوزی دوام آوردهاست و این داغی در مرکزها تا هزار و ۴۰۰ درجه نیز بودهاست. در سالهای نخست در ساخت اغلب سازهها از نماهای کلاسیک استفاده میشد اما با روی کار آمدن رضاخان نمای مدرن نیز به مدلهای قبلی اضافه شده و با استقبال زیادی از سوی مهندسان و مجریان این حرفه روبرو شد. تا قبل از دوران قاجار و سفر اشرافزادههای ایرانی به کشورهای اروپایی، همه خانهها به روشهای سنتی ساخته میشد. این شرکت با توجه به تحقیق و پژوهش نما در صنعت ساختمان، رویکرد تولید صنعتی، تسهیل و تسریع اجرا و مقاومت و استحکام در کنار زیبایی را با طراحی و ارائه روشهای نوین اجرا در زمینه نماهای خشک ساختمانی مورد هدف قرار دادهاست.

نمای خشک در ساختمان

متریال کامپوزیت آلومینیوم کاملا مدرن است و تنوع رنگی بالایی دارد اگر به سبک های مدرن و نماهایی با اشکال و طرح های متنوع علاقه دارید، طراحی و اجرای نما با کامپوزیت آلومینیوم گزینه مناسبی است. با متریال کامپوزیت آلومینیوم می توان طرح های شکسته و با اشکال هندسی خلق کرد. متریال نمای کامپوزیت آلومینیوم بسیار سبک هستند و برای نمای ساختمان های بلند با طبقات زیاد مناسب هستند زیرا انتقال مواد راحت تر انجام می شود. از متریال کامپوزیت آلومینیوم غالبا در طراحی و اجرای نمای ساختمان های اداری یا صنعتی استفاده می شود. در ادامه با روش های اجرای نما ساختمان با متریال های مورد استفاده قیمت سنگ نمای خشک شان می پردازیم. متریال اجرای نمای سختمان به سبک مدرن از آجر ، چوب، سنگ و کامپوزیت آلو مینیوم است. مجموعه ما با سابقه درخشان در طراحی و اجرای نمای ساختمان های مدرن با تکیه بر دانش و نیروی متخصص می تواند شما را در طراحی نمای ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری راهنمایی کند. برای اطلاعات بیشتر از رزین کاری نما با راپل هم خواب هم آغوشي شما می توانید مقالات پیشین سپري شده ماغ را قرائت کنید. برای طراحی و اجرای نمای ساختمان با بهترین متریال و مطابق میل شما، با راهنمایی های متخصصین زیباترین خروجی را دریافت کنید.

سرامیک پرسلانی

معمولا از نمای سنگ در کنار متریال دیگر استفاده می شود. چرا ظاهر ساختمانها در روحیه افراد مؤثر است؟ استفاده از متریالی که بخشی از طبیعت را به قلب ماشینی شهرها منتقل کرده و حس حضور در مناطق طبیعی را به بیننده القا کند، تاثیر زیادی در روحیه افراد و شادابی آنها خواهد داشت. اصل سبک مدرن در معماری ساده و شیک است. ممکن است برخی بخواهند نمایی ساده مثل اکثر نماهای موجود در شهر داشته باشند و برخی دیگر نماهای منحصر به فرد را ترجیح دهند. برای طراحی و اجرای نمای ساختمان باید ضوابط شهرداری و شهر محل سکونت خود را در نظر بگیرید. سرعت اجرای نمای شسته پایین است، شاید در روز حدود ۱۰ متر مربع بتوان اجرا کرد.عایق رطوبت مناسبی نیست. طراحی و اجرای نمای ساختمان با آجر به دلیل قیمت مناسب، اجرای آسان، مقاومت بالای نما و مطابقت با معماری کلاسیک از مصالح پرمصرف و پرطرفدار در ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید