راز لزبین فاش شد: نمای ساختمان برای عالی.

این نوع سرامیک خشک به دلیل دوام و عمر بالا، برای نمای ظاهری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه درباره مزایای این نوع نما بیشتر صحبت می کنیم. با پیدایش سیستم نمای خشک، استقبال بسیار زیادی از این نوع سیستم اجرای نما به عمل آمد چراکه در این سیستم امکان نصب مصالح نوین ساختمانی با تنوع بالا در طرح و جنس و رنگ فراهم شد و اجرای این روش بسیار سهل تر از روش های سنتی اجرای نما بود. البته این موضوع درباره ی سایر مصالح نوین رویه ساختمانی از جمله HPL، کورین و ترمووود هم صدق می کند. در حقیقت ، دلیل اصلی این سرامیک ها در جهان کاهش هزینه مصالح ساختمانی و هزینه های نگهداری ساختمان از نظر مصرف انرژی است. برخی از خانوادهها آشپزخانه را به عنوان یک محیط گذار در نظر دارند که فقط در آن آشپزی میشود و ظرف شسته میشود و مواد خوراکی در آن جای دارد. 120 بستگی به چیدمان نمای ساختمان دارد.

کارخانه سرامیک

همچنین نوعی دیگر از سرامیک ها هستند که به سرامیک های سه بعدی مطرح می شوند و برای استفاده در سرویس بهداشتی و استخر بسیار مناسب می باشند. این مسئله میتواند خطرات جانی برای ساکنان بعدی ایجاد نموده و در نهایت، دامن گیر سازندگان و طراحان نما شود! اجرای این نوع نما، هم به صورت VISIBLE و هم به صورت INVISIBLE امکان پذیر می باشد. این نوع از سرامیک ها در دمای بالا تولید می شوند و به علت دمای بالا از ماهیت تخلخل و شیشه ای کمتری برخوردار هستند. سرامیک از تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ برخوردار می باشد. این قابلیت در بسیاری از انواع نماهای دیگر وجود ندارد و در صورت آسیب دیدن قسمتی از نما مجبور به تقبل هزینه ی زیادی برای تعویض کامل آن خواهید شد. در صورتی که قابلیت تعمیر وجود داشت، می توان آسیب آن ناحیه را برطرف کرد و یا در صورت غیر قابل تعمیر بودن، آن قسمت را به طور کامل با قطعه ای جدید تعویض کرد. اما استفاده از پوشش نانو سرامیک از چسبیدن این مواد به بدنه خودرو جلوگیری کرده و تمیز کاری آن را آسان می کند. ممکن است شما به چندین لایه بیشتر از این پوشش جهت حفاظت از بدنه خودرو نیاز داشته باشید.

اجرای پنهان سرامیک خشک نما: مانند سیستم های نمایان، در این شیوه نیز ابتدا زیرساخت فلزی آماده شده و ریل های مخصوص روی آن نصب میشوند. برای این کار نیاز به خرید رنگ لعاب سرد برای ایجاد زیر سازی جهت نشستن نقش و نگار هنری، رنگ و طرحهای متنوع روی سرامیک میباشد. امروزه دانش سرامیک سازی به اندازه ای پیشرفته است که می توان از این ماده برای ساختن تیغه بیل های مکانیکی و پوشش سفینه های فضایی استفاده کرد. برای نصب سیستم نمای خشک نیاز به کارگر حرفه ای نیست چرا که نصب آجر و ریلها در این سیستم، به صورت مکانیکی است بنابراین در نصب آن دغدغه ی خاصی وجود نخواهد داشت و خبری از دستمزدهای بسیار گزاف نیست. در روش سیستم نمای خشک نمای ساختمان دوپوسته می شود که یک لایه عایق وجود دارد و محفظه ای خالی. اجرای نمای سرامیک خشک که به روش پرده ای یا نمای تهویه شونده کارایی بسیار بالایی در آب و هوای سرد دارد یک آیتم مهم عایق بندی سیستم های نمای تهویه شونده بسیار شناخته شده هستند، این سیستم در کشورهای سرد اسکاندیناوی کاربرد بسیار دارد.

متریال نمای خشک

سرامیک خشک زیر مجموعه ای از سرامیک هاست که ویژگی های زیادی مانند کنترل دمای بالا، استحکام زیاد، عدم جذب آب و رطوبت و مقاومت بالا در برابر خوردگی دارد و این ویژگی ها باعث پرکاربرد شدن این محصول شده اند. فروش سرامیک در ابعاد مختلف در ایران وجود دارد. سرامیک یک گزینه مناسب برای فضاهای می باشد که در معرض رطوبت قرار دارد. همچنین روشن بودن این سرامیک ها باعث می شود تا نور را بهتر منعکس کنند و در بزرگ تر جلوه دادن فضاهای کوچک تاثیر گذار باشند. این نوع رنگ بیشتر مناسب برای فضاهای خاص مانند اتاق غذاخوری یا حتی نشمین منزل است. همان طور که از عنوان نمای خشک مشخص است و قبلا هم توضیح دادیم، تفاوت اصلی نمای خشک با نمای سنتی یا نمای ملاتی در نوع نصب مصالح نما به سازه ساختمان است. همان طور که توضیح داده شد در این سیستم از ملات استفاده نمی شود. چرا استفاده از نمای خشک رایج شد؟ از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم نکاتی که در این زمینه گفته شد برای مفید و کاربردی بوده باشد. در این مقاله قصد داریم تمام این موارد را پوشش دهیم. Th is was c᠎re at ed wi th G SA C​on te nt G᠎enerator ᠎DEMO!

نمای سرامیک خشک چیست

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد ادامه مطلب لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید